V současné době je přihlášených přes devadesát závodníků, mezi nimiž nechybí špičky jednotlivých tříd. Zajímavá trať vždy přiláká i několik hostů, kteří v seriálu pravidelně nestartují. Například se podruhé v seriálu objeví německý jezdec Dietmar Walz, startovat má s legendárním soutěžním historikem – Oplem Ascona! Svou krásnou Lancii Stratos předvede sběratel italských vozů z Plzně Gabriel Hadrávek. Do bojů se také zapojí rodina Kovaříků, která vlastní pěknou sbírku závodních škodovek. Letos poprvé bude k vidění špičkově zrepasovaná Alpine A110 s Tomášem Cmíralem za volantem. Přijet by měla i soutěžní legenda Pavel Šofr.

Kdyňský závod do vrchu se jezdí unikátním systémem. Místo obvyklých dvou závodních jízd každý den čeká na závodníky osm závodních jízd, do konečného pořadí se počítají všechny, závodníci a jejich technika tedy musí kromě rychlosti osvědčit i vytrvalost a spolehlivost.

Začíná se tréninkem v sobotu ráno v půl deváté. První závodní jízda je naplánována na 10.00 hodin a plynule na ni navazují další s hodinovou přestávkou na oběd. V neděli dopoledne se jedou dvě závodní jízdy mezi devátou a dvanáctou hodinou. Po jedné hodině odpoledne zakončí celý program závěrečné dvě závodní jízdy. Krátce po dojetí poslední závodní jízdy a sečtení časů dojde v prostoru startu k vyhlášení vítězů a předání pohárů nejlepším.

Závody na Korábu jsou populární nejen mezi jezdci, každý rok je navštíví množství diváků. Vstup je zdarma.