Šestaosmdesát účastníků závodu, který se jel jako 3. ročník Memoriálu Stanislava Firtla, čekaly v sobotu dvě tréninkové a dvě ostré jízdy. První den závodů vyšel lépe mladšímu z bratrské dvojice Váchalů Ondřejovi. Obsadil druhou příčku ve skupině formulových vozů i v absolutním pořadí. Jeho bratr Lukáš byl hned za ním. Oba tak za sebou nechali vozy jako Formule Van Diemen, Formule Delta 2, Subaru Imprezza WRX či Mitsubishi Lancer Evo IX a X.

V neděli byl na programu jeden trénink a tři ostré jízdy. Nejhorší čas se škrtal, zbylé se sčítaly. Stejně jako předchozí den Slováckému kopci kraloval Aleš Mlejnek, který s profi formulí Gloria jezdil v průměru o šest vteřin rychleji, než konkurence. Hned za ním ve skupině skončil Lukáš Váchal, který v neděli podstatně zrychlil a čas 1:07,58 minuty, ve kterém prosvištěl dva tisíce dvě stě metrů dlouhou trať, byl na úrovni absolutně nejrychlejších. O tři vteřiny pomalejší předchozí jízda jej ale stála bednu v absolutním pořadí, v němž jej na čtvrté místo odsunuly vozy specifikace WRX a Evo. Bratr Ondřej dojel čtvrtý ve skupině mezi formulemi a šestý absolutně.

„Musím poděkovat tátovi, který postavil úžasný stroj. Pomýšleli jsme na desáté místo a my dokázali ve velké konkurenci dojet druzí," říká třiatřicetiletý Lukáš Váchal při ukázce stroje, který má výkon sto padesát koní, váží dvě stě šedesát kilogramů a jezdí rychlostí dvě stě sedmdesát kilometrů v hodině. „Po loňských testech chceme letos odjet celý šampionát, což je šest nebo sedm závodů. Všechny se jedou na Moravě. Celkově bychom rádi skončili do desátého místa. Rádi bychom se ukázali ´doma´ na slalomu na Korábu, dále uvažujeme, že se s Robertem Havlíkem z H. Týna vydáme na závody dragsterů, které on jezdí a zkusíme si tam sprint v rámci show," přibližuje Váchal plány týmu, který podporují prodejce autodílů APM Automotive Kdyně, výrobce topení z přírodního kamene eurotop in - Kdyně, prodejce motorek Moto Horna - Draženov a tiskárna Dail tisk - Domažlice.