Letos se tam uskuteční dva závody. První z nich se koná již o nadcházejícím víkendu, 19. a 20. června. Pořadatelé očekávají opět téměř dvě stovky jezdců rozdělených do řady kategorií. Sobota je vyhrazena kvalifikačním jízdám. Každý z účastníků absolvuje na domažlickém oválu jedno měřené kolo a dosažené časy určí postavení na startovní čáře nedělních závodů. Ty sice začnou až v 11 hodin, ale bavorští fanoušci, jichž opět dorazí velké množství, budou obsazovat místa s dobrým výhledem na celý ovál již od rána.

Závody stock-car vzdáleně připomínají rallyekros konaný na hliněném oválu ohraničeném hliněnými valy. Jedná se o závody plné kolizí a havárií, protože oproti klasickému rallyekrosu je při nich dovoleno narážení do soupeřů a jejich vytlačování z trati. Závodní auta jsou proto náležitě vyztužena ochrannými rámy, dveře na řidičově straně jsou dokonce překryté silnou ocelovou deskou.

Závody sice vypadají velmi divoce, ale navzdory velkému množství havárií dochází jen výjimečně k nějakému zranění. Po každém převrácení některého ze soupeřících vozů či v případě zablokování trati je totiž závod ihned přerušen a pokračuje až po opětovném uvolnění dráhy.

Je tedy zřejmé, že při nedělních závodech, jejichž výsledky budou započítávány do bavorského a v některých kategoriích i do německého šampionátu, si v domažlickém rallyekrosovém areálu přijdou na své všichni vyznavači akční podívané. ⋌Jan Pek