Plzeňský pilot Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem vyhráli se svým vozem Mini John Cooper Works S2000 48. ročník Rallye Šumava Klatovy. Neměli to ale vůbec lehké.

Až do poslední rychlostní zkoušky bojovali o nejcennější post s dvojicí Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát, jedoucí na voze Škoda Fabia S2000, která v cíli nakonec ztrácela jen necelé čtyři vteřiny.

V Rallye Šumava Klatovy, druhém podniku MMČR v automobilových soutěžích, se od začátku na tratích zkrápěných deštěm přetahovali o prvenství Pech se zlínským Tarabusem.

Nakonec byl úspěšnější plzeňský pilot, který v pátek vyhrál čtyři erzety oproti Tarabusovým třem, do soboty šel ale s náskokem pouhé půl vteřiny. „Tím, jak šly teploty dolů, se pneumatiky dostatečně neohřívaly. Hodně to klouzalo," vysvětloval Pech, který si ale v sobotu postupně vybudoval až bezmála třináctivteřinový náskok. I když Tarabus v posledním 15. testu mohutně dotahoval, Pecha už nedohnal.
„Ty čtyři vteřinky, které jsme nakonec ztratili, tam byly, a to včera i dnes, ale zajet všechno na sto procent, to je nereálné," okomentoval situaci Tarabus.

Třetí místo si v pohodě pohlídal Roman Odložilík před Janem Jelínkem, pátá příčka v cíli patří Vojtěchu Štajfovi, jenž s vozem Subaru Impreza zvítězil ve třídě 3.

Mezi vozy s poháněnou jednou nápravou se radoval z vítězství Josef Peták (Renault Clio R3), druhý byl nakonec Jan Černý (Peugeot 208 R2), který ve finiši zdolal Egona Smékala (Citroën DS3 R3T).

Dávali si „čočku". Nejen na trati, i kvůli hokeji

Václav Pech a Petr Uhel na straně jedné a Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát na straně druhé si to v Rallye Šumava Klatovy nerozdávali jen na trati. Protože je první posádka z Plzně a druhá ze Zlína, žili závodníci i hokejem. A neskrývali, že si kvůli němu dávali pořádně do těla.

„V pátek jsme dojeli erzetu a hned jsme se dívali na internet. Na svůj čas a na průběžný výsledek hokeje," smál se Tarabus, který v první etapě podlehl Pechovi o pouhých půl vteřiny. „Vencu jsme v pátek přece nemohli porazit, když naši hokejisti vyklepli Plzeňany, to by na něj bylo moc," popichoval zlínský pilot, který ale nakonec musel uznat, že mu ve druhé etapě Pech jeho plány zhatil. „V sobotu už jsme chtěli vyhrát, ale bohužel se to nepovedlo," řekl Tarabus a dodal, že věří, že v neděli mu spraví chuť zlínští hokejisté svým vítězstvím.

Pech ale okamžitě kontroval. „My dnes naši výhru slavit nebudeme. Počkáme do zítřka, kdy vyhrají plzeňští hokejisté, a pak to oslavíme vše najednou," vracel v sobotu na cílové rampě úder vítězný Pech.

Výsledky Rallye Šumava Klatovy: 1. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) 1:30:38,7, 2. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) –3,8, 3. R. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia S2000) –4:00,5, 4. J. Jelínek, Machů (Škoda Fabia S2000) –4:37,3, 5. Štajf, Rajnoha (Subaru Impreza STI) –6:03,8, 6. Votava, Synáč (Mitsubishi Lancer Evo IX) –8:01,3.

Pořadí MČR (po 2 ze 7 závodů): 1. Pech 140 b., 2. Tarabus 97, 3. Kopecký (Škoda Fabia S2000) 80.