S výkonnějšími vozy se představí dvojice z meclovské stáje Profiko – Karel Trněný a Václav Pritzl (Škoda Fabia WRC, třída 13) – a dále posádka Marcel Tuček – Petr Dufek (Mitsubishi Lancer Evo IX, třída 3). Své zastoupení na jihu Moravy bude mít ale i třída 8 pro dvoulitrové automobily s minimem úprav. V té se představí staňkovský Přemysl Budín se svým spolujezdcem Janem Němcem z východočeského Hrochova Týnce. Jejich závodním náčiním bude osvědčený Renault Clio Sport. Pro úplnost dodejme, že i mezi historiky bude mít okres svého zástupce. Václav Tesař usedne vedle Petra Hustého do Alfy Romeo 1750 GTA.

Přemysl Budín vstoupí do soutěže po nedojetém domácím závodě Rally Šumava Klatovy, kde se již ve třetí vložce na levém předním kole střihly štefty a následně autu upadlo kolo. Nebezpečně vyhlížející situace dopadla dobře a za velkého přispění šéfmechanika se podařilo Clio zprovoznit alespoň pro druhou etapu šumavského podniku. V té se Budínovi podařilo zajet čtvrtý čas, a získat tak alespoň 12 bodů za umístění v dílčí etapě. „Do sobotní části závodu jsme nevstupovali úplně v nejlepší psychické kondici – přece jen když vám upadne kolo, zanechá to následky. Rozjeli jsme se až ve druhé části sobotního dne a v poslední zkoušce jsme zajeli dokonce druhý čas ve třídě. Ověřili jsme si, že i s naší omezenou technikou lze zajíždět pěkné časy, a s touto vizí chceme vstoupit i do soutěže v Hustopečích," říká před startem „rally mezi vinicemi" třicetiletý staňkovský rodák .

Kvůli opravám vozu i finanční náročnosti českého mistrovství musela dvojice Budín – Němec vynechat Rallye Český Krumlov. „Ano, ale rádi bychom po Hustopečích na Rally Bohemia, která se pyšní nejhezčími tratěmi v šampionátu. Zatím máme polovinu rozpočtu, uvidíme, jak to vyjde. Určitě ale nesmíme nic udělat autu teď na jihu Moravy," dodává Budín.

Jedenáctý ročník soutěže startuje v pátek v 19:30 hodin z hustopečského náměstí. Po čtyřech rychlostních zkouškách v první etapě čeká na posádky jště šestice vložek v sobotu. Celková délka soutěže činí 255 kilometrů, z čehož je 150 km měřených.⋌Autor: Jan Sokol