Známá trať je dlouhá 2 500 metrů s převýšením 105 metrů. Depo se nachází při příjezdové komunikaci od města a na parkovišti před plovárnou na Hájovně, odkud se bude i startovat. Jezdce, pořadatele i diváky čeká velmi rušný víkend naplněný motoristickým sportem.

Podle dosavadního průběhu EDDA cupu lze největší souboje očekávat ve třídě produkčních šestnáctistovek, největšího favorita lze hledat mezi trojicí R. Pecina, T. Omelka, A. Široký, nebudeme ochuzeni ani o tradiční duel v nejsilnějších produkčních autech mezi M. Lvem a J. Hákem.

V kategorii speciálních závodních aut nenechává nikoho v klidu soupeření dvou jmenovců M. Černého a D. Černého ve třídě do 1600 ccm a samozřejmě boj na špici nejsilnějších speciálů, kde vedle stálých účastníků T. Kučery a L. Kubíčka by měl do dalšího Mitsubishi Lancer usednout P. Flosmann, doposud v EDDA cupu startující s Porsche. Proti čtyřkolové konkurenci se postaví s jednou poháněnou nápravou V. Liška na BMW.

Zajímavostí a zpestřením bude účast německých závodníků. Zejména ve třídě historických automobilů o objemu do 1300, kde se přihlásilo šest jezdců se speciály NSU TT, bude zajímavé sledovat, jak si s nimi poradí naši závodníci na škodovkách. Už tak zajímavá třída, kde závodí kultovní Škody 130 RS a LR, získá účastí německých jezdců ještě větší náboj. Kategorie historiků je v EDDA cupu vůbec velmi populární díky vozům, které v ní startují a díky jezdcům, kteří je vodí. J. Srnský jr. se Škodou 130 LR patří k těm nejlepším jezdcům, souboje ve dvoulitrové historické třídě mezi E. Paterou a I. Králem se odehrávají v desetinách sekund, navíc ve Kdyni díky systému osmi závodních jízd bude o napětí postaráno měrou vrchovatou. V nejsilnější třídě bude zajímavostí start G. Hadrávka na voze Hawk Stratos.

Startovní listina a úroveň předešlých závodů slibují kvalitní a zajímavou podívanou po oba víkendové dny i ve Kdyni. V sobotu začíná závodní program v 8:45 tréninkem. První závodní jízda startuje podle nabitého harmonogramu již v 10:10. Pak budou plynule, jen v poledne s přestávkou na oběd, následovat další závodní jízdy ze čtyř naplánovaných na sobotu. V neděli se začíná v 8:55 rovnou závodní jízdou a opět s polední přestávkou na sebe budou závodní jízdy plynule navazovat. Zhruba za hodinu po dojetí poslední jízdy dojde v prostoru startu na stupních vítězů ke slavnostnímu dekorování nejlepších z jednotlivých tříd.

Závody se každoročně těší velké přízni fanoušků. Pro ně budou podél trati vyznačena divácká místa a vymezeny zakázané prostory, kde se v průběhu závodu nesmí nikdo vyskytovat. Vstup je zdarma. Podrobnější informace o závodu, seznam startujících a další informace o EDDA cupu lze nalézt na www.edda.cz/mscrdovrchu.