Dvojice Andrea Šleisová a Radim Švajner z oddílu Mílaři Domažlice na Kladně v dresu Plzeňského kraje zabodovala v rámci Mezikrajského utkání mladšího žactva.

Andrejka byla členkou vítězné výpravy děvčat, která získala 147 bodů a suverénně vyhrála. Domažlická atletka se představila v běhu na 600 metrů, kde v osobním rekordu 1:49,58 obsadila 8. místo a získala 3 body. Ve vrhu koulí jedním bodem a nejdelším pokusem 8,69 m přispěl k celkovému 3. místu chlapců Radim Švajner.

Mladým Mílařům se dařilo i na Mezikrajském utkání na Kladně.„Na Kladno jsme měli vyrážet i s Jakubem Křížkem, ale ten se bohužel těsně před soutěží zranil. Velkou radost mám z osobního rekordu Andrejky a jejího razantního posunu v této sezoně. Radim úplně netrefil top výkon, ale přesto ukázal, že na této soutěži byl právem. Tyto závody posouvají výkonnostně mladé atlety, tak i nás trenéry hodně dopředu. Budeme pracovat i nadále s plnou vervou,“ slíbil za trenéry mladšího žactva Jiří Voják z Mílařů Domažlice

V součtu obou družstev Plzeňský kraj bral krásné 2. místo, což je významný úspěch. Nyní zástupce Mílařů Domažlice čeká krosová sezona, poté zasloužený odpočinek po dlouhé sezoně a pozvolná příprava na tu nadcházející.

Již tuto sobotu se v pražském Edenu koná republikový závod družstev staršího žactva, kde poslední souboje na dráze svedou i borci domažlických oddílů AC a Mílaři, kteří hostují v různých klubech. Půjde o osobní rekordy, body i týmový triumf.