A oba do kroniky úspěchů basketbalu v Domažlicích zapsaly další řádky. V kategorii do jedenácti let se na západě Čech představilo celkem šest týmů – BK Jiskra Domažlice, BK Klatovy, BK Mariánské Lázně, Tigers České Budějovice, Lokomotiva Plzeň a BC Kolín. Jedenáctileté naděje Jiskry si v prvních dvou zápasech připsaly dvě vysoké výhry. Nejprve porazily Mariánské Lázně 93:6, pak také kolínský výběr – a to 78:16.
Ve třetím zápase Chodové poprvé narazili, když nestačili na odvěkého rivala z Klatov těsně 32:39. „Utkání bylo vyrovnané, obrany fungovaly dobře. Bohužel, naše slabost neproměňování vyložených šancí nás stála vítězství,“ uvedl šéftrenér mládeže Jiskry Domažlice Josef Prettl.

Další dva zápasy však domažličtí basketbalisté zvládli, když přejeli Lokomotivu 43:14 a českobudějovické Tygry poměrem 68:16. Poslední den turnaje čekalo jedenáctku finále proti klatovským hráčům – tedy jedinému přemožiteli. Ani na podruhé se však Domažlicím nepodařilo svého soupeře přehrát. Porážka 18:46 znamenala celkové druhé místo. „Turnaj byl pro nás velkým přínosem, protože celková atmosféra a možnost sledovat i jiná utkání je pro hráče v této věkové kategorii velice zajímavá a prospěšná. Turnaj také ukázal, na čem je s hráči nutné pracovat, co zlepšovat a kam chceme tým posunout,“ dodal Josef Prettl.

ČTRNÁCTKA OBSADILA BRAMBOROVÝ FLEK

Kromě hráčů do jedenácti let měly Domažlice na turnaji ve hře také druhý tým – výběr v kategorii U14. V prvním utkání se Západočeši utkali se Sokolem Kbely, účastníkem extraligy. A výsledek? Vítězství 44:36. „I přesto, že nerozehraní kluci neodehráli až tak kvalitní utkání, na výhru to stačilo,“ řekl Josef Prettl.

I druhý souboj turnaje vyzněl lépe pro Domažlice. Duel s německým týmem Baskets Vilsbiburg byl opět velmi vyrovnaný, z vítězství se po závěrečné siréně však opět radovala Jiskra – 40:33. Třetí utkání, čtvrtfinále. Soupeři byli královéhradečtí Sokoli. A ani ti nedokázali rozjetou Jiskru zastavit. Domažlice se díky vítězství 54:36 mohly těšit na soupeře v boji o finále. Tím byl celek Sluneta Ústí nad Labem, který byl ale nad síly mladých basketbalistů z chodské bašty. Porážka 34:48 znamenala jediné – Domažličtí se museli začít připravovat na souboj o bronzovou medaili. O třetí nejcennější placku si to rozdali s dalším německým týmem IBAM. Štěstí se však v tomto zápase odklonilo z rukou Chodů a byla z toho smolná prohra 47:53.

Domažličtí mladší žáci tak na turnaji obsadili čtvrté místo. „Hráči Slunety byli vždy o krok rychlejší, silnější v osobních soubojích a přehrávali nás. Musíme sportovně uznat, že zaslouženě zvítězili a postoupili do finále. Na naše chlapce tak čekal souboj o třetí místo s německým týmem IBAM. V posledním souboji turnaje bohužel došlo k tomu, co se ve sportu občas stane, že tým je herně lepší, ale nemá dostatek klidu v zakončení, trochu sportovního štěstí a nakonec prohraje. Přestože kluci dřeli a makali, bohužel neproměnili spoustu vyložených šancí, nedařilo se jim vstřelit jednoduché koše a v boji o bronzovou medaili nakonec prohráli. I přes velké zklamání, které na konci zápasu panovalo, můžeme být s celým turnajem spokojeni. Hoši v kategorii U14 v konkurenci 14 týmu prokázali své kvality a konečné 4. místo lze brát jako úspěch,“ uzavřel šéftrenér Josef Prettl.