Ke svému třetímu zápasu se domažličtí vydali ke svému odvěkému rivalovi BK Lokomotivě Plzeň. „Domažličtí hráči odjeli k utkání bez pěti hráčů základní sestavy.

Přestože jsme se snažili na České basketbalové federaci o přeložení utkání, abychom mohli nastoupit v kompletní sestavě a plné síle, bylo nám toto ze strany řídícího orgánu zamítnuto a museli jsme k zápasu nastoupit v okleštěné sestavě,“ popsal nelichotivé podmínky trenér mladých basketbalistů Josef Prettl. Bohužel pro domažlické, Lokomotiva Plzeň potvrdila svou pověst velmi silného týmu a nedala hostům šanci k jakémukoliv překvapení a vyhrála v poměru 114:36. „Domácí tým byl kvalitnější a po zásluze zvítězil velkým rozdílem.

Hráči si přesto zaslouží pochvalu za bojovnost a za elán, se kterým do zápasu nastoupili a ze všech sil se snažili odehrát kvalitní utkání,“ zhodnotil Prettl.

Druhý hrací den již vypadal pro Jiskru Domažlice mnohem lépe. K dalšímu venkovnímu zápasu vyrazili hráči do Rokycan.

Sestava sice nebyla stále úplná, ale o SKB Rokycany se dá mluvit jako o papírově slabším soupeři. „Toto se také začalo od prvních minut projevovat.

Naši hráči vstoupili do utkání důraznou obranou a soupeře přehrávali zejména rychlými protiútoky, které nejvíce v úvodu utkání zakončovali Petržík a Vondraš. Po první čtvrtině tak hostující tým vedl rozdílem 14 bodů,“ řekl trenér.

Mladí domažličtí hráči si bodový náskok podrželi až do konce zápasu a domů si odvezli pohodovou výhru 45:76.

Jiskru Domažlice čeká další utkání v žákovské lize U 14 v neděli 21. října, kdy v domácím prostředí vyzve tým Sokol Pražský, který se zatím nachází na třetím místě tabulky. Domažličtí se zatím usadili na pátém místě.