Mistrovství se konalo na lehkoatletickém stadionu v Bílině a organizace se ujal Severočeský územní svaz.

Mistrovství se zúčastnilo sedm juniorských reprezentací členských zemí ICSF. Reprezentace České republiky byla složena ze šesti juniorů a tří juniorek, kteří si účast vybojovali v nominačních závodech a na Mistrovství juniorů České republiky. Mezi juniorkami si účast na MS vybojovala také Kateřina Patková, členka ČRS místní organizace Kdyně. Kateřina byla na MS jako nováček a nevedla si vůbec špatně a při své premiéře vybojovala tři světové medaile.

Po slavnostním zahájení, které proběhlo ve čtvrtek, se první sady medailí rozdávaly v pátek, kdy se mladí závodníci utkali v disciplínách muška skish, arenberg a zátěž skish. Kateřině se podařilo dostat do rozhozu o medaile v disciplíně muška skish, kde výkonem 85 bodů získala bronzovou medaili.

V sobotu proběhly disciplíny muška dálka a zátěž dálka jednoruč, které se naší mladé reprezentantce velmi povedly. V disciplíně muška dálka se stala mistryní světa, kdy v rozhozu o medaile výkonem 47,228m byla suverénně nejlepší.

V disciplíně zátěž dálka bojovala do posledního hodu o první místo, ale v poslední sérii ji přehodila polská závodnice, Katka posledním hodem netrefila výseč, a tak se musela spokojit s druhým místem.

Česká výprava byla velmi úspěšná, ze čtrnácti udělovaných zlatých medailí získala rovných deset. Družstva juniorů i juniorek získala první místa a naši reprezentanti vyhráli i soutěž v pětiboji jednotlivců. Kateřině i ostatním reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů. (jzp)

Katka v akci.Zdroj: (jzp)