Vrchol tuzemské sezóny, MČR mužů a žen na dráze, se na kladenském Sletišti totiž konal až během posledního červencového víkendu. Atleti z regionu tak po první části sezóny rozhodně nezaháleli a startovali na mítincích napříč republikou, ale i za hranicemi.

V německém městečku Emmendingen se představil juniorský zástupce AC Domažlice Lukáš Krýsl. Ten si ve večerním mítinku doběhl výkonem 9:20,70 pro osobní rekord.

O dva dny později jeho oddílový kolega Šimon Ekl úspěšně zaútočil na čas zaručující účast na republikovém šampionátu dospělých. Povedlo se mu to na Kladenských memoriálech, kde se běžela kvalitní trať na 800m. Ekl se takticky vyvezl na pátém místě a v osobním rekordu 1:54,56 si zajistil účast na MČR dospělých. Domažlický oddíl ještě reprezentoval vrhač Tomáš Ott, který dvoukilový disk poslal do vzdálenosti 36,63m a bral 11. místo.

Další zastávkou pro naše atlety byla v sobotu 21. července Velká cena Nového Města nad Metují kam zavítali sušický Pavel Štěpáník, borec domažlických Mílařů Ondřej Váchal a již zmíněný Ekl. Všichni měli v plánu posouvat svá maxima v běhu na 1500m. Formu z Kladna potvrdil Ekl, který se svezl na vlně a zrychlením v závěrečném okruhu se poprvé v kariéře dostal pod magickou hranici čtyř minut. Výrazným osobním rekordem o 5 vteřin a časem 3:56,16 v nabitém běhu obsadil páté místo.

„Je to totální euforie, běželo se mi parádně. Navázal jsem na výkon z Kladna a věřím, že v podobném duchu se bude nést i druhá část sezóny,“ neskrýval nadšení v cíli dvaadvacetiletý atlet z AC Domažlice.

Naopak nevydařený start za sebou měl Ondřej Váchal, který zažívá sezónu, kdy předvádí nevyrovnané výkony. V prvním běhu mílařů držel kontakt se skupinou zhruba do 900m, ale po krizi doběhl v podprůměrném čase.

Jako vítěz se pak na stadionu generála Klapálka mohl cítit Pavel Štěpáník ze Sušice, který měl účast na MČR zajištěnou na trati 3000m překážek a nyní bylo jeho cílem zaútočit na osobní maximum na mílařské distanci. V druhém rozběhu na 1500m si počínal takticky velezkušeně, když běžel na třetím místě v elitní skupině, na metě 1200m se propracoval před domácího Krunku a dlouhým finišem udolal všechny své soupeře. Odměnou mu v cíli bylo vítězství v druhém rozběhu a osobní rekord, který má nyní hodnotu 4:03,26.

Dráhová sezóna bude pro atlety z regionu pokračovat již v sobotu tradičním mítinkem Chodská 1500.

Ondřej Váchal