Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mistry jsou Pitbulové z Tlumačova

DOMAŽLICE - Ve finále Chodské ligy ve florbalu klatovští Fireballs promarnili čtyřgólový náskok.

16.5.2007

Tlumačovský kapitán Lukáš Huml (zcela vlevo) dovedl v sobotu svůj tým k vítězství v prodloužení finálového zápasu Chodské florbalové ligy nad klatovskými Fireballs (v bílém). Foto: DENÍK/Zdeněk Mifek

Mistry Chodské florbalové ligy jsou po sobotním finále tlumačovští Pitbulové, kteří zdolali v prodloužení Fireballs Klatovy 7:6. Zároveň tak prolomili dosavadní čtyřletou nadvládu domažlických týmů v soutěži, když třikrát se radoval FbC Domažlice a jednou Men in Black. Domažlická družstva se letos utkala v souboji o bronz, ve kterém se radovali z výhry 4:1 mladí florbalisté FbC.

Pitbul Tlumačov – Fireballs Klatovy 7:6 po prodloužení (2:4, 3:1, 1:1)

V úvodu se do branky Fireballs postavil kapitán Hodl, protože Škrabálek se zdržel ve vlaku a dorazil až po pěti minutách hry. To už ale jeho tým vedl rozdílem tří gólů. Už po 37 sekundách otevřel skóre zápasu Kůra. Stejný hráč ve 4. minutě skóroval podruhé, když zužitkoval ideální přihrávku Šilhavého – 0:2. O minutu a půl později lovil Horn míček ze sítě potřetí po střele Šilhavého. Vzápětí dostali hosté výhodu přesilovky při vyloučení Lukáše Humla, kterou sice nevyužili, ale minutu po jeho návratu z trestné lavice přidal čtvrtý gól Hodl – 0:4. Florbalisté Tlumačova se však nevzdávali a do přestávky snížili na 2:4 po trefách Mlynára a Kůsta. Jenže uplynulo pětadvacet vteřin druhé třetiny a Fireballs vedli opět rozdílem tří branek, když střelu Valtra dorazil za záda bezmocného Horna Pham – 2:5. Poté se střídaly šance na obou stranách, ale skóre se měnilo až v samotném závěru druhé dvacetiminutovky. V čase 36:12 z ostrého úhlu skóroval Lukáš Huml, který o dvě minuty později nahrál tlumačovskému střelci Josefu Hruškovi – 4:5.
To však nebylo ze strany domácích vše, 24 sekund před druhou sirénou totiž Jiří Huml po spolupráci s Vondrovicem vyrovnal na 5:5. V závěru druhé dvacetiminutovky byl vyloučen Podestát, navíc na začátku závěrečné třetiny vedle něj usedl Jiří Huml. Fireballs tak měli výhodu početní převahy 5 na 3. Pitbullové se však srdnatě bránili, navíc rozhodčí Pavel a Libor Strejčkové minutu na to vyloučili klatovského Phama za sekání. Po návratu hráčů obou mužstev z trestné lavice pokračoval urputný souboj. V čase 53:50 minuty vymetl šibenici Hornovy branky Hodl – 5:6.
Hráči Tlumačova vzápětí odpověděli, když po sedmnácti vteřinách Mlynár srovnal na 6:6. Následně se obě mužstva snažila utkání rozhodnout, ale skóre se již nezměnilo, a tak finálový duel dospěl poprvé v historii Chodské florbalové ligy do prodloužení.
V něm se ´usmálo štěstí´ na domácí. Luboš Hruška vystřelil, trefil nohu Jakuba Vondrovice stojícíhopřed klatovskou brankou, od které se míček odrazil do sítě – 7:6. Hráči Fireballs se snažili protestovat, ale rozhodčí Strejček po poradě s bratrem Liborem ukázal do středu hřiště a gól uznal.
Radost tlumačovských Pitbulů tak mohla propuknout naplno. Po druhém (2003/04) a třetím místě (2004/05) se dočkali vytouženého vítězství.

Pitbul Ortodox Tlumačov: Vladimír Horn – Pavel Kůst, Václav Kůst, Lukáš Huml – Josef Hruška, Luboš Hruška, Jakub Mlynár, Jakub Vondrovic, Martin Podestát a Jiří Huml. Pro zranění nehrál Matěj Hruška.

Men in Black – FbC Domažlice 1:4 (0:2,0:0, 1:2)

Do branky domácích vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění obou gólmanů Pavla Nožíře a Martina Čadka se nakonec postavil útočník Václav Podskalský. Ten přesto předvedl několik vynikajících zákroků, prohře však nezabránil.
Skóre utkání otevřel v 6. minutě mladý talentovaný hráč FbC Kulhánek, který mezi dvěma domácími obránci doklepl míček za záda bezmocného Podskalského – 0:1. ´Blekouši´ se snažili o vyrovnání, ale namísto toho po dobře rozehrané standardní situaci FbC podruhé inkasovali, když po přiťuknutí Vondrovice skóroval Cihla – 0:2. Chvíli poté Šlajs orazítkoval tyč Murínovy branky. Ve druhé třetině pokračoval urputný boj, ale skóre se měnilo až v závěrečné patnáctiminutovce.
Ve 32. minutě dostali hosté opět výhodu standardní situace, ze které po přihrávce Kulhánka vymetl šibenici Černík - 0:3. MIB se nevzdávali a šest minut poté se jim podařilo snížit Hlaváčem, jenž skóroval po ideální přihrávce Stloukala. Necelé tři minuty před závěrečným klaksonem měli domácí výhodu přesilovky a výhodné standardní situace, kterou však nevyužili. V závěru hráči MIB ve snaze zvrátit nepříznivý stav odvolali gólmana, ale 26 sekund před koncem zápasu inkasovali z hokejky rychlonohého Kurce – 1:4.

Sestavy: Men in Black: Václav Podskalský – Jiří Brož, Marek Stloukal, Štěpán Handlovský – Václav Sladký, Rostislav Hlaváč, Rostislav Šlajs – Karel Fait, Michal Havlovic a Jaroslav Husník.
FbC Domažlice: Martin Murín – Václav Vondrovic, Ondřej Plocar, David Hlaváč, Ondřej Suchý – Jiří Kurc, Václav Cihla ml., Pavel Cích – Mikuláš Černík, Jakub Kulhánek a Martin Anderle. Trenér: Václav Cihla st.

16.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Mrákov – Svátkem pro příznivce tvrdší muziky byl sobotní koncert kapel Dymytry a Komunál v mrákovském kulturním domě. V sobotu 21. října tam vystoupí kapela Kečup.

Neznámý zloděj vyloupil garáž a z auta ukradl baterii

Domažlice – Trestných činů krádež a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel během uplynulých dvou týdnů v Domažlicích.