Dva cenné kovy vybojovali na atletickém šampionátu juniorů a dorostu mladí reprezentanti domažlických Mílařů.
Pouhých 42 sekund dělilo od mistrovského titulu Kateřinu Berouškovou v běhu na 3 kilometry, která proťala cílovou pásku jako druhá v čase 10:12,32 minuty. Domažlická Mílařka rovněž absolvovala poloviční trať, kde časem 4:46,77 minuty skončila pátá.

Ze zisku bronzové medaile se radoval Martin Chlada v běhu na 2 km překážek, když dosáhl času 6:20,48 minuty. Mladý talentovaný závodník domažlických Mílařů absolvoval rovněž 3 kilometry, kde časem 9:20,21 minuty obsadil sedmou příčku.

„Katka většinu závodu na tři kilometry odtáhla. V závěru se za ní její největší soupeřka o zlato, Petra Kuříková z Jablonce, vyvezla a ze ´závětří´ zaútočila. A nakonec se radovala z vítězství,“ prozradil trenér domažlických Mílařů Jiří Královec a pokračoval: „Co se týče Martina Chlady, měl jsem dobrý nos, když jsem ho vytáhl z lyží. Že má talent, potvrdil už loni, kdy na dorosteneckém MČR vyhrál závod na tři kilometry a vybojoval stříbro na 1500 metrů. Vzhledem k tomu, že letos startuje poprvé v juniorech, jsem medaili neočekával. Ale Martin dodržením taktických pokynů a vysokou bojovností získal bronz na dva kilometry překážek, čímž mě mile překvapil.“

Podle dalších slov Královce velmi dobrý výkon podali také Veronika Janečková, šestá na 1 500 m překážek dorostenek, a Pavel Kovařík, který skončil v běhu na 1 500 m juniorů těsně pod stupni, čtvrtý. Další umístění domažlických Mílařů: dorostenci 3 km – 12. Monika Valečková (11:40,91 minuty), Junioři 800 m – 6. v rozběhu Pavel Kovařík (2:07,00).