Další podnik seriálu Běžec Chodska se přesunul z Chodova, kde se uskutečnil Podčerchovský kros, do Capartic. SK Sněhaři Domažlice zde uspořádali již 32. ročník Memoriálu Matěje Mauera.

Na šedesátku závodníků čekaly běžecké tratě od 100 metrů pro nejmladší, až po devítikilometrový běh pro hlavní kategorii mužů. V té se po několika vynechaných závodech objevil i domažlický Mílař Jiří Voják, který soupeřům nic nedaroval a druhému Petru Burešovi z Plzně nadělil více jak půl minuty. Třetí doběhl Josef Veber z Tatranu Chodov.

A kde Jiří Voják během posledních běžeckých klání byl? Startoval totiž na MS v běhu do vrchu a poté i v prestižním extrémním závodě Dolomite man.
V kategorii žen zazářila i druhá domažlická mílařka Kateřina Beroušková, která MS v běhu do vrchu také absolvovala a umístila se na skvělém osmém místě. Capartický běh ale s přehledem vyhrála, když druhé Carmen Beshirové z SK Zdice v šestikilometrovém běhu nadělila bezmála minutu. Bronz v této kategorii vybojovala Vendula Peteříková.Velké rozdíly mezi první trojicí na stupních vítězů byly k vidění i v ostatních kategoriích

V seniorech nad 60 let opravdu zabojoval nestárnoucí Bohuslav Balcar, který šest kilometrů zaběhl za 29:26 minut! Druhý Bohumil Černý doběhl ve chvíli, kdy stopky časoměřičů ukazovaly čas 34:05 min. Bohumilu Valtrovi na třetí místo stačilo 35:15 min.

Mužskou kategorii nad 40 let vyhrál Radomír Soukup z AC Tábor. S dvouminutovým mankem cílovou čáru proťal Ervin Beshir z SK Zdice a chvíli nato chodovský Petr Höll.

Padesátníci konečně přinesli souboje do posledních metrů. Nakonec se z vítězství radoval Zdeněk Rus z Nýrska, který si v posledním okruhu pohlídal mírný, desetivteřinový náskok před Otakarem Piskáčkem. V čase 30:28 min. se v cíli ukázal třetí závodník, kterým byl Karel Fait st.