Čtyři týmy se zúčastnily sobotního Memoriálu Míry Delastrady ve florbalu, který hostila na počest nedávno zesnulého hostinského Sport baru a vynikajícího kamaráda domažlická sportovní hala.

Podmínkou bylo, že za tým mohou hrát hráči nad 30 let s výjimkou dvou mladších florbalistů. Hrálo se každý s každým, přičemž hrací doba byla třikrát deset minut. Po odehrání základní části přišly na řadu zápasy o 3. místo a finále. Z vítězství se nakonec radoval tým ´Hasičů´, který ve finále vrátil porážku Men in Black. Družstvo hasičů dal dohromady ´blekouš´ Václav Podskalský, za něhož hrál například ligový brankář plzeňské Viktorky Martin Ticháček či meclovští fotbalisté, Josef a Pavel Malíkovi. Hasiči porazili Men in Black 4:2, když hattrickem se blýskl Jiří Huml a jednou skóroval gólman Viktorky Martin Ticháček. „Na to, že se někteří kluci viděli poprvé, je to pro nás obrovský úspěch a i motivace do budoucna,“ neskrýval obrovskou radost z celkového prvenství Václav Podskalský.

V souboji o bronz byli úspěšnější hráči FC Kout, kteří rozstříleli tým Doutnajících pařezů sestavený trenéry domažlických florbalistů Václavem Cihlou starším a Daliborem Kubů vysoko 11:4. Po odehrání memoriálu následovalo posezení většiny aktérů v domažlickém Sport baru, kde si dali nejen pivo a vynikající guláš, ale také zhlédli hokejový duel České republiky se Švédskem

Sestavy týmů

Hasiči: Pavel Nožíř – Václav Štengl, Vlastimil Podskalský, Václav Podskalský, Josef Mišenčík, Josef a Pavel Malíkovi, Tomáš Handlovský, Martin Ticháček a Jiří Huml.

Men in Black: Martin Čadek – Jiří Brož, Václav Sladký, Rostislav Hlaváč – Karel Fait, Michal Havlovic, Radek Fořt, Josef Dufek a Lukáš Knický.

FC Kout: Luboš Svatek – Milan Hutta, Jiří Gröessl, Adam Honka, Stanislav Götz, Milan Šperl, Eduard Kresl, Michal Sikorský, Petr Kounovský, Antoš, Čech, Krubert a J..Götz.

Doutnající pařezy: Petr Bozděch – Láďa Kabourek, František Žlůva, Ladislav Cibulka, Lukáš Huml, Roman Kalous, Václav Cihla mladší, Láďa Foist, Karel Hencl, Libor Kubů, Václav Cihla starší, Walda Janeček a Petr Kuželka.