Biketrialisté z Dynama Horšovský Týn se zúčastnili Mistrovství ČR v biketrialu. První sobotu v září se konal, po roční přestávce, závod až na samé hranici se Slovenskem. Dějištěm byla samozřejmě Strážnice, kde se již dříve konalo Mistrovství České republiky v biketrialu. Toto místo je mezi trialisty dobře známo, jelikož každý, kdo zde závodil, musel zápolit s velice těžkými překážkami. Stoupání několik metrů po šikmé stráni a poté seskoky po kamenech do potoka.

„Ano, takové věci čekaly na naše závodníky v prvním poprázdninovém závodě. Výsledky byly pěkné, ale škoda jen, že z původního počtu šesti závodníků nakonec na závod jela jen tříčlenná skupina,“ posteskl si Petr Šos, předseda biketrialu v Horšovském Týně, a ještě dodal: „ Ale i tak jsme byli spokojeni. Zajímavé bylo pozorovat na jednom úseku Tomáše Kaufmana, který jeden výskok, který byl pro mnohé v sekci zlomovým bodem, skákal z místa na zadní kolo do výšky okolo jednoho metru. Po jeho výskoku všichni začali bouřlivě tleskat a Tomáše povzbuzovat.“

Tomáš Kaufman byl nakonec stříbrný a v současném celkovém bodování všech závodů by se měl posunout na druhou příčku, což je velice výborná pozice pro útok na celkové prvenství.

Výsledky M ČR

Tomáš Kaufman obsadil 2. místo v kategorii Hobby.

Petr Šos si také stoupl na bednu třetím místem v kastegorii Beg. A.

J.Kašpar se musel spokojit s 5. místem v skupině Senior. Kdyby měl kdokoliv zájem rozšířit řady biketralu v Dynamu může napsat na e-mail vedoucího oddílu Petra Šose: petrsos@seznam.cz.

Biketrial naučí děti i dospělé zdolávat překážky. Už se nebudete muset bát sjet nebo vyjet obrubník. Pro ty, které tento sport chytne, mají speciální tréninkový plán, díky kterému během několika měsíců můžou vyrazit na závod a přivézt si pěknou cenu.

Autor: Dana Herbriková