Domažlické gymnastky SG Sokol se zúčastnily dalších dvou závodů. Tentokrát zavítaly na jih republiky a tradičně byly velice úspěšné.

Mladší děvčata závodila v Pelhřimově na Memoriálu Z. Hartlové, starší dívky startovaly v závodu O pohár města Českých Budějovic. Na oba podniky se sjely závodnice z celé České republiky.

Oddíl domažlické sportovní gymnastiky reprezentovaly gymnastky soutěžící v dvojboji v několika kategoriích podle ročníku narození.

Všechny závodnice cvičily na kladině a na prostných.

Nejmladší dívky sbíraly zkušenosti v Pelhřimově.

Z domažlické výpravy nejmladší šestiletá Marie Salátová se ve své kategorii Mini I umístila na čtyřiadvacátém místě.

V kategorii dívek narozených v roce 2011 skončila Aneta Vaňková sedmnáctá.

O rok starší Sára Martínková se radovala z prvního místa a zlaté medaile. Na stupně vítězů ji doprovodila oddílová kolegyně Eva Fišerová, která získala stříbrnou medaili.

Ve výkonnostně vyšší kategorii dívek narozených rovněž v roce 2011 se zadařilo Ele Tesařové, která se umístila na pátém místě. Viktorie Nozarová skončila devatenáctá a Zuzana Märzová pětadvacátá.

Do Českých Budějovic jela závodit mladší i starší děvčata domažlického oddílu.

Mezi sedmiletými Eva Fišerová opět získala stříbrnou medaili a Sandra Černá se umístila na šestém místě.

V kategorii osmiletých závodnic excelovala Anna Huttová. Za svůj výkon stanula na nejvyšším stupínku a byla oceněna zlatou medailí. Na sedmém místě se umístila Ela Tesařová, hned za ní Vik-torie Nozarová, na devatenáctém místě Zuzana Märzová a na jednadvacátém Ema Langová.

Mezi devítiletými dívkami se závod vydařil Barboře Wiesnerové, která si na krk pověsila bronzovou medaili.

Mezi dívkami narozenými v roce 2007 obsadila Tereza Kočí šestou příčku, Nelly Brožová jedenácté místo a Šarlota Bauerová patnácté.

Dagmar Brožová