Nic na tom nezměnil fakt, že den předtím absolvovali těžké mistrovské zápasy ligy elévů.
„Na turnaj jsme odjížděli mikrobusem ráno v 6.00 hod. od místní haly. První zápas nás čekal v Nové Roli v 8.51. Do této obce jsme dorazili v 8.10, takže jsme měli dost času se rozcvičit,“ informoval o cestě horšovskotýnských elévů jejich trenér Karel Hencl a zároveň popsal zápasy svých svěřenců na turnaji.


Zápas proti Ústí
V prvním zápase nás čekal tým USK Ústí nad Labem. S tímto mužstvem jsme se potkali již loni na turnaji přípravek v Benešově a věděli jsme, že to určitě nebude jednoduchý soupeř. I přesto, že jsme se v obou poločasech snažili, jak to šlo, dát gól se nedařilo . Většina našich střel lítala kolem branky a čím více se blížil konec zápasu, tím více byli naši hráči nervóznější a gól ne a ne přijít. Bohužel se podařilo skórovat týmu Ústí a tento zápas jsme prohráli 0:1.
Proti Black Angels
S tímto oddílem jsme se loni už také utkali na turnaji v Praze. Věřili jsme si a chtěli jsme tento zápas vyhrát. Bohužel i v tomto zápase jsme prohráli, a to 1:3. Do vedení jsme šli ve třetí minutě první půle z hole Kreysy. Pak opět následovala nepřesná střelba, naopak soupeř se s nějakou kombinací moc nezdržoval a snažil se vypálit na branku pokaždé, když se dostal k míčku. Do konce zápasu jsme třikrát inkasovali a prohráli jsme 1:3.
První vítězství
Pokud jsme chtěli postoupit ze základní skupiny, museli jsme porazit tým FbC Plzeň. Zápas se nám perfektně vyvedl a po první třetině jsme vedli 3:0, když góly dávali 2x Királ a 1x Vychopeň. Do druhé třetiny jsme nechali odpočinout některé hráče, kteří měli v nohou i sobotní zápasy z ligy elévů. Příležitost konečně dostali i nováčkové Maruška Škundrová, Danielka Lehmanová a Adam Čejka. Ve druhém dějství se ještě jednou prosadil Vojta Vychopeň a konečně jsme měli na kontě první vítězství.
Derby s Jiskrou
Ve čtvrtém zápase nás čekal soupeř ze sousedství, Jiskra Domažlice. Strhnout vedení na naši stranu jsme se snažili co nejdříve a opět se nám vydařila první půle kdy jsme vstřelili 3 góly, dva Kreysa a jeden Vychopeň. Na začátku druhé části přidal tvrdou střelou příklepem čtvrtý gól Hunsdorfer a pak dostávali co nejvíce prostoru na hřišti naši nováčkové. V základní skupině jsme skončili na třetím místě a tudíž jsme věděli, že po přesunu do Karlových Varů nás bude čekat druhý tým skupiny A, která odehrála svou základní část ve Varech.
Play-off
V boji o postup do semifinále jsme se střetli se Startem Nusle. Všichni jsme ještě měli ve vzpomínkách náš vzájemný zápas z loňského roku, kdy jsme se soupeřem prohráli ve finále turnaje v Praze po nájezdech. Naštěstí tento zápas nebyl tak vyrovnaný, jak jsme čekali. Trošku klidu nám přidala svým prvním golem Michaela Urbanová, posila z našeho dívčího týmu. První část skončila 1:0 a bylo jasné, že Nusle nám tento zápas nedarují lehce. Ve čtvrté minutě druhé půle trefil pěkně míček těsně nad palubovkou Vojta Vychopeň a vedli jsme 2:0. Na našich fanoušcích byla vidět velká nervozita. Uklidnění přinesl až třetí gól, který vsítil Jonášek Kreysa. Zápas jsme vyhráli 3:0 a postoupili do semifinále.
Semifinále
V něm jsme narazili na první tým skupiny A Mocní tuleni Podbořany. Tento tým určitě vyžadoval respekt, protože v základní části vyhrával rozdílem 5 i 6 gólů. V první půli jsme sice měli dosti šancí, ale góly vstřelili Tuleni – 0:2. Do druhé půle jsme hru stáhli pouze na 7 hráčů, kdy vždy rychle střídal pouze jeden útočník a jeden obránce, tak abychom zůstávali stále v tempu. Ze standardní situace snížil Mathias Westerdijk na 1:2 a snažili jsme se ještě rychle srovnat. Před standardkou z rohu v naší obraně si vzal soupeř time-out. Po rozehrání dost nešťastně proběhl míček po brankové čáře až na druhou stranu branky, kde ho tečoval do naší branky buď náš obránce nebo útočník Podbořan. Tento zápas jsme prohráli 1:3 a v našem týmu zavládlo zklamání.
Bronz po nájezdech
Další semifinále rozhodlo, že se opět utkáme s Ústím nad Labem. Rozdíl mezi čtvrtým a třetím místem je velký, a proto oba týmy do zápasu daly všechny zbylé síly. V první části skóroval tým Ústí 0:1. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že musíme srovnat stůj co stůj. Po třech minutách zápasu jsme si vzali time-out a hru stáhli opět jen na 7 hráčů. A po třech minutách obléhání obranného pásma Ústí se trefil Vojta Vychopeň po přihrávce Lukáše Királa a zápas byl srovnán 1:1.Takto i skončil a rozhodovaly nájezdy.
Při poradě před trestným střílením jsem se zeptal kluků, kdo si věří. Krom dvou se přihlásili všichni. Nakonec jsme určili toto pořadí - Kreysa, Királ, Vychopeň, Hunsdorfer a poslední Hencl i přesto, že ten patřil mezi dva, kteří ruku nezvedli. V prvním nájezdu Ústí dává gól, Kreysa trefuje nohu brankáře. Druhý nájezd neproměňuje ani soupeř ani Királ. Při třetím nájezdu útočník Ústí zvyšuje na 2:0. Na nájezd se následně staví Vychopeň a vrací nám perfektně zvládnutou kličkou naději. Ve třetí sérii brankář Tomášek uspěje proti hráči USK. Tomášek chytá a nastupuje Hunsdorfer. Ten se velmi rozvážně přiblížil až k velkému brankovišti a pak nekompromisní střelou do růžku srovnává na 2:2. Poté kličku a střelu soupeře likviduje Tomášek. Na rozhodující nájezd nastupuje Hencl, kterého jsme museli trošku uklidnit, pomalu se rozbíhá, naznačuje kličku doleva a zavěšuje tahem do pravého horního růžku. Hráči se pomalu ztrácejí v hromadě těl. Oslava je obrovská.
Z Karlových Varů si tak elévové z Horšovského Týna odvezli pohár za třetí místo. Medaile získali brankář Josef Tomášek, hráči Michaela Urbanová, Marie Škundrová, Daniela Lehmanová, Adam Čejka, Jonáš Kreysa, Lukáš Királ, Robert Hunsdorfer, Matěj Kmetík, Darek Kastelič, David Fischer, Vojta Vychopeň, Mathias Westerdijk a Matěj Hencl. Trenér: Karel Hencl.