Bronz vybojovali na nedávném turnaji elévů malí florbalisté horšovskotýnského týmu Go-Go. Turnaje pořádaného Slavií Plzeň se zúčastnilo 8 týmů. „Začátek turnaje jsme si trošku zkomplikovali. Cestou do Plzně jsem zjistil, že jsem v Horšovském Týně zapomněl brankářskou výzbroj. Do Plzně jsme dorazili v 7.25 a první zápas s Koterovem nás čekal v 7.30 hod,“ vrací se k vystoupení trenér horšovskotýnských elévů Karel Hencl, který následně okomentoval zápasy svých svěřenců.


GO-GO - Koterov 3:2 (2:2)
Začátek zápasu se nám celkem vyvedl, brzy jsme šli do vedení 1:0, když střelu Martina Herzra tečoval do brány Lukáš Királ. Netrvalo dlouho a Lukáš Királ příhrál zpět na obránce a Robert Hunsdorfer zvýšil střelou z dálky na 2:0. Kluci se nechali ukolébat a značné polevili, což Koterov potrestal gólem na 1:2. I přesto si kluci stále věřili. Drželi jsme míček, ale až příliš dlouho jsme si s ním hráli, místo toho, abychom se snažili rychle přejít do útoku a zakončit střelbou. Jedno takové pohrávání s míčkem v našem obranném pásmu se nám nevyplatilo. Obránci si dali asi dvě přihrávky za brankou a pak rozehrávali míček na středního útočníka. Bohužel na malém hřišti není tolik času na zpracování a rozehrání. Míček se místo k volnému ´střeďákovi´ dostal k útočníkovi Koterova a ten srovnal na 2:2. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme nastřílet nějaké góly a rychle rozhodnout zápas. Z mnoha střel se uchytila pouze ta, kterou vyslal Jonáš Kreysa, a vyhráli jsme těsně 3:2.

Black Angels – GO-GO 4:1 (1:1)
Domácí tým šel brzy do vedení 1:0. Ubránili jsme přesilovku, kdy byl vyloučen Lukáš Királ za vrážení na mantinel. Do konce půle ale ještě srovnal Jonáš Kreysa na 1:1, když zpracoval výhoz našeho brankáře, uvolnil se přes bránící hráče a sám před brankářem se nemýlil. O přestávce jsme si potvrdili, že zápas je vyrovnaný a šance jsou na obou stranách stejné. Bohužel jsme ve druhé půli začali hodně faulovat. Hned ve 2. minutě Robík seknul soupeře, který ještě po písknutí rozhodčího skóroval. Gól neplatil. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které soupeř neproměnil, ale v následné přesilovce zvýšil na 2:1 střelou nejlepšího obránce turnaje z dálky. Celý tým bojoval a snažil se o vyrovnání. Black Angels ale také dost často ohrožovali naši branku. Přišel ale další trest, vyloučení pro Robíka za opakované fauly. Brzy na to přišlo zvýšení na 3:1. Poslední branku jsme dostali z trestného střílení, kdy byl opět trestán Robík. Do konce zápasu se nám nepodařilo dát gól. Výsledek mohl být vyrovnanější, kdybychom se nenechávali tolik vylučovat. Po tomto zápase bylo jasné,že finále si již nezahrajeme. Měli jsme ale stále šanci hrát o pohár za třetí místo.

Slavie Plzeň – GO-GO 2:2 (1:1)
Věděli jsme, že nám stačí remíza na to, abychom postoupili z druhé místa ve skupině do boje o pohár za třetí místo. Nechtěli jsme hrát jen na remízu. Začali jsme hodně útočně. Obránci si naběhli s míčkem hluboko do útočného pásma. Střelu ale brankář vyrazil a na našeho brankáře se řítil útočník Slavie. Matěj Hencl zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí nařídil trestné střílení. Soupeř neproměnil a oslabení jsme také přečkali v klidu. Vcelku se nám dařilo. Drželi jsme míček a šli jsme do vedení 1:0 kdy po přihrávce Matěje Hencla skóroval Robert Hunsdorfer. Soupeř ale srovnal po ´standardce´ z rohu. Naši hráči vystřídali a místo toho,aby se hned srovnali a hráli,tak si ještě něco vysvětlovali na hřišti, slávisté nečekali a rozehráli. Na poslední chvilku naši obránci postřehli, že už se hraje, a ve snaze zachránit situaci se náš hráč dost nešťastně dostal i s míčkem do vlastní branky. Ve druhé půli jsme šli opět do vedení 2:1, když skóroval Lukáš Királ a přihrával mu Jonáš Kreysa. Opět ale přišla standardka z rohu. Útočníka Slavie měl náš obránce sice pořádně pokrytého, ale ten i přesto tečoval míček do naší branky. Z další naší snahy již žádný gól nepadl.
Kromě poháru za třetí místo pro náš tým si odvezl Martin Popovič cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.

Sestava GO-GO H.Týn: Popovič - Hunsdorfer, Málek, Hencl, Kreysa, Királ, Kmetík, Westerdijk, Herzer a Kastelič. Trenér: Karel Hencl.