Domažlice/ Čtvrté kolo Ligy elévů (hráčů ročníku 97 a mladších) uspořádali florbalisté Go-Go Horšovský Týn v domažlické sportovní hale za účasti čtyř týmů. Kromě pořádajícího týmu zde turnajovým způsobem změřili síly malí florbalisté Karlových Varů a plzeňských týmů FBC a Slávie. Tým Go-Go dva ze tří zápasů prohrál a jednou se radoval z vítězství.

Go–Go H. Týn – FB Hurrican K. Vary
2:9

„V prvním zápase nás čekal tým FB Hurrican Karlovy Vary. Z minulých zápasů víme, že tito kluci mají obránce s tvrdou a přesnou střelou. V tomto zápase ale úřadoval hlavně hráč číslo 7 Horký Miroslav, kterého jsme stejně jako v předchozích zápasech neuhlídali v našem obranném pásmu,“ vrací se k vystoupení florbalových horšovskotýnských nadějí trenér Karel Hencl.

Už v první třetině bylo znát, že Hurikáni se na tohoto hráče mohou spolehnout, když vsítil dva góly a třetího asistoval. Horký to samé zopakoval ve druhé třetině, a tak Hurikáni vedli už 6:0. Navíc na začátku závěrečné třetiny přidali sedmý gól. Poté se konečně prosadili hráči Go-Go, když po přihrávce Martina Herzera skóroval Lukášek Királ. Poté Hurikáni zvýšili svůj náskok opět na sedm gólů. Následující vhazování na středovém kruhu vyhrál Matěj Hencl, míček dostal Jonášek Kreysa a pěknou střelou tahem snížil na 8:2. Poslední slovo v zápase měl opět Horký z Varů, který stanovil konečné skóre na 9:2.

Go–Go H. Týn – FbC Plzeň
0:3
V dalším zápase Go-Go změřil síly s FbC Plzeň. „Věděli jsme, že tento soupeř je pro nás ještě těžší než Hurrican. Tato soutěž je určena pro chlapce ročník narození 97 a mladší. Zatímco Hurricani mají v základní sestavě 4 kluky ročník 97 a ostatní 98, Plzeň má v základní sestavě 10 kluků ročník 97.

Což je rozdíl znatelný v rychlosti, tvrdosti střelby, důrazu, přehledu na hřišti a podobně,“ prozradil Hencl.
Zápas začal velmi vyrovnaně a hráči Go-Go se dokonce usídlili na soupeřově půlce. Bohužel opět zapomněli na zadní vrátka a soupeřův útočník skóroval – 0:1. Zbytek první třetiny byl velmi vyrovnaný a horšovskotýnským elévům chybělo trošku štěstí, aby překonali brankáře Plzně. Na straně

Go-Go perfektně zachytal brankář Tomášek, který předvedl některé opravdu výstavní zákroky. Stejně se vyvíjely i další dvě třetiny, kdy v každé malí hráči z Horšovského Týna obdrželi po jednom gólu, ale nepodařilo se jim brankáře Plzně překonat ani jednou. Zápas tak prohráli 0:3.

Go–Go H. Týn – Slavia Plzeň
5:0

Do třetice se Go-Go utkal se Slavií VŠ Plzeň. „Proti tomuto soupeři jsme si věřili, i přesto že v minulém kole jsme je porazili jen těsně 1:0. Poslední celé dva měsíce jsme poctivě trénovali. Do toho zápasu jsme, na rozdíl od předchozích dvou, nastoupili na kompletní tři pětky,“ prozradil trenér horšovskotýnských elévů.

Hned první nastupující pětka z florbalky Jonáška Kreysy rozvlnila sít za brankářem Slavie. Tento gól rozhodčí nakonec neuznal pro postavení útočníka v malém brankovišti. Všechny tři pětky, ale pokračovaly v okupování obrané půlky soupeře. Prvního gólu se dočkali v čase 3:25, kdy skóroval Matěj Hencl po přihrávce Robíka Hunsdorfera. Dvacet sekund poté přidal další gól Kreysa po přiťuknutí Hencla a stejný hráč po samostatné akci přes půl hřiště uzavřel skóre první třetiny na 3:0.

Ve druhé třetině dali elévové Go-Go jediný gól, kdy skóroval Martin Bašta střelou z dálky po zpětné přihrávce Vojty Vychopeně. Ve třetí třetině přidali jeho spoluhráči další tři góly. Hned šest sekund po úvodním hvizdu Kreysa po přihrávce Honzíka Málka zvýšil na 5:0. Tato pětka zůstala na hřišti ještě chvilku a po 24 sekundách pěknou střelou tahem opět skóroval Kreysa po přihrávce Hencla. Stejný hráč pátým přesným zásahem v utkáním po přihrávce Davídka Fischera stanovil na konečných 5:0.

„V tomto kole jsme si splnili pouze jeden ze dvou plánů pro tento rok, a to porazit v každém kole tým Slavie Plzeň. Druhý plán porazit aspoň jednou tým Plzně nebo Karlových Varů se nám tento den nepodařilo splnit, ale určitě to opět zkusíme při dalším kole, které se bude konat v Plzni v hale Slavie Plzně. Předností našeho týmu je, že máme dva velmi dobré brankáře Martina Popoviče a Josefa Tomáška, kteří oba předvádějí v brance vynikající výkony. Dále v této věkové kategorii vzhledem k široké soupisce hráčů můžeme každému zápasu postavit minimálně dvě vyrovnané pětky, i když nám pár hráčů chybí z důvodu nemoci a nebo z jiných příčin,“ zhodnotil vystoupení horšovskotýnských elévů trenér Karel Hencl.

Sestava Go-Go Horšovský Týn: Popovič, Tomášek – Fischer, Kastelič, Kmetík, Királ, Hencl, Kreysa, Málek, Herzer, Vychopeň, Bašta, Volkman, Hunsdorfer, Westerdijk a Drozda.