Svěřenkyně Vladislava Razýma mladšího ovládla v Prémanonu dva závody francouzského poháru a dominovala zde i při kontinentálním poháru. Pro Kateřinu byl úspěch na této soutěži jedinou šancí jak se podívat na Světový pohár, z kterého vede cesta na vysněné zimní olympijské hry. Těžkého úkolu se nezalekla a znovu ve francouzském Prémanonu zazářila, když ovládla intervalový závod na 10km klasickou technikou. „K mému překvapení se mi povedlo vyhrát a zároveň zajet svůj nejlepší výsledek hned při prvním startu na OPA cupu, což mi dodalo sebevědomí do další práce,“ neskrývala šestadvacetiletá běžkyně na lyžích radost po splnění prvního cíle sezóny, který jí zaručil účast na Světovém poháru.

V rámci SP v italském Toblachu „vyfasovala“ startovní číslo 1. Závod na 10km volnou technikou zahajovala a zároveň neměla přehled o svých soupeřkách. Výsledkem bylo 56. místo. Druhý den se v Toblachu jel stíhací závod, kde využila toho, že mohla spolupracovat se svými soupeřkami a nakonec se probila na 45. místo, které jí dodalo optimismus, že bodovaná TOP 30 není na hony vzdálená, ale že na ni v nadcházejících závodech zaútočí.

Po krátkém pobytu v domácím prostředí se vydala na přelomu roku prodat formu na náročný etapový závod Tour de Ski, kde lyžaři během devíti dnů absolvují sedm startů. Prestižní seriál začal v sobotu 30. prosince ve švýcarském Lenzerheide, kde v neoblíbené disciplíně sprint volnou technikou obsadila 61. místo. Hned druhý den se pokračovalo závodem na 10km klasicky, kde soutěž značně ovlivnilo počasí, které závodníkům připravilo rozbitou, ledovatou a místy nebezpečnou trať. „Přišly i mé první pády na Tour a z výsledného 48. místa jsem byla hodně zklamaná,“ popisovala nevydařený začátek série závodů Beroušková.

Třetím závodem v Lenzerheide byl stíhací závod na 10km, kde to Kateřině moc nejelo a i kvůli špatně zvolené máze obsadila 53. místo.

Po dni volna a přesunu do německého Oberstdorfu se o slovo přihlásilo znovu počasí. „ Vzduchem létaly billboardy, reklamní bannery a padaly stromy,“ přiblížila nevšední podmínky Beroušková. Ta i přesto dokázala vytěžit své sprinterské maximum, když v rychlostní disciplíně klasickou technikou doběhla osmatřicátá. K její smůle se po kvalifikacích závod anuloval a výsledky nezapočítávaly do Tour. To ji zdravě naštvalo, což potvrdila v druhé polovině „etapáku“.

Blýskla se v hromadném závodě na 10km volnou technikou, kde potvrdila stoupající formu a dojela na výborném 34. místě se ztrátou pouhých 13 sekund na vysněnou TOP 30. První lednový víkend byl pro lyžaře ve znamení dvou závěrečných etap Tour, které se konaly v italském zimním středisku Val di Fiemme. „V Itálii nás přivítala pravá zima a konečně regulérní tratě. Proto jsem se na závod moc těšila,“ nastupovala na start nadšená Beroušková. Její nadšení vzalo brzy za své, protože v závodě na 10km klasickou technikou v prvním sjezdu již v úvodním kilometru upadla a zlomila hůl. Zbylých devět kilometrů bojovala na trati sama a dojela do cíle s velkou ztrátou.

S ještě větším odhodláním a pocitem, že nemá co ztratit, nastoupila do nedělního stíhacího závodu po sjezdovce na vrchol Alpe Cermis. Lyžaři při tomto výjezdu vyrážejí na osmikilometrovou trať, kde po úvodní rovinaté části zdolávají tříkilometrové martyrium, kde sklon kopce dosahuje až 20%. Ve vlně šesti závodnic se Beroušková ujala tempa a snažila se smazat ztrátu na závodnice před sebou. „Tělo při téhle výzvě dostávalo opravdu zabrat, ale po několika minutách si zvyklo a jelo se mi docela dobře, jestli se to v souvislosti s výjezdem dá vůbec říct,“ smála se Beroušková.

Úsměv jí vydržel i v cílovém prostoru, kdy kromě úlevy, že zajela povedený závod bez kolizí a jiných nepříjemností, zaznamenala 24. nejrychlejší čas dne, což jí přineslo prvních sedm bodů ve Světovém poháru. Dle trenéra reprezentace si Kateřina na základě výsledků ze začátku sezóny a při Tour de Ski v porovnání s ostatními závodnicemi z České republiky zajistila účast na zimních olympijských hrách, které se konají od 9. do 25. února v jihokorejském Pchjongčchangu.

„Je to splněný sen, zatím tomu nemůžu uvěřit. To se stane až budu sedět v letadle směr Korea,“ dodala Beroušková.