V pátečním sprintu se nejdříve představila starší dorostenka Barbora Beroušková. Na trati 1300 metrů předvedla parádní výkon a po hladkém postupu z kvalifikace se mezi devatenácti závodnicemi umístila na smolném, ale i tak vynikajícím čtvrtém místě. O patnáct minut později se na trať sprintu postavila její starší sestra Kateřina. V kvalifikaci se nemohla sžít s vlastním vybavením, a tak pro ni závod byl velký boj. V kvalifikaci z toho nakonec bylo druhé místo, když do superfinále postoupily nejlepší čtyři závodnice.

Pětadvacetiletá reprezentantka Sport Clubu Plzeň se snažila již od začátku roztrhat startovní pole, což se jí z části podařilo, a nakonec vybojovala v této disciplíně bronzovou medaili.

V sobotu na lyžaře čekal závod s intervalovým startem. Mezi dorostenkami zazářila Barbora Beroušková, která na trati 7 km skate časem 19:55,7 vybojovala bronzovou medaili. Od stříbrné medaile ji dělilo pouhých 1,1s. „ Po povedeném pátečním sprintu jsem si věřila, že bych se mohla vejít do elitní desítky, ale bronzová medaile je pro mě velkým šokem a mám z ní obrovskou radost," neskrývala radost v cíli mladičká lyžařka. Na úspěch Barbory navázala i Katka, která se na letošní hlavní sezónu připravuje mimo jiné i s reprezentačním výběrem. V závodu žen na 10 km startovala až mezi posledními. Hned v prvním ze tří okruhů největší soupeřky sjela a nestačila pouze na Sandru Schützovou.

Vydařený víkend stvrdily naše lyžařky i v nedělním náročném výjezdu na Ještěd.

Mladší ze sester jasně ovládla závod starších dorostenek. Dvanáctikilometrový mistrovský závod do vrchu svědčil i Katce Berouškové, která se oproti loňskému roku zlepšila o 33 vteřin. V závodě, kde se jelo na půjčených lyžích, se již po startovním výstřelu pole značně roztrhalo. Na čele jela osamocená Kateřina Smutná, druhá Schützová a třetí pozici držela odchovankyně LK Tatranu Chodov. Toto pořadí již do cíle u vysílače Ještěd nedoznalo žádných změn, a tak Kateřina Beroušková vybojovala bronzovou medaili, když na náročné stoupání potřebovala 50:20 min. V neděli se do závodu zapojil i Luděk Šeller, který v dresu Dukly Liberec obsadil v mužské kategorii 29. místo ze 77 startujících. Rodák z Chodova místní tratě v okolí Liberce moc dobře zná, protože zde trénuje a studuje.

Chodské tažení na sever Čech tak bylo veleúspěšné a sesterské duo přivezlo domů čtyři medaile. Na hlavní část sezóny se nyní Barbora připravuje se svým oddílem Sport Club Plzeň v domácích podmínkách, Kateřina již polyká kvanta kilometrů na reprezentačním soustředění na Mallorce. Autor: Ondřej Váchal