Zde ve třech startech vždy vystoupil na stupně vítězů. Vyhrál sprinterský prolog klasicky, ve finále dojel na druhém místě. Na 15 km s hromadným startem nenašel přemožitele. To vše v kategorii do 18 let. Na závěr šampionátu byl členem české štafety (do 20 let). Zde zajel na svém úseku nejrychlejší čas a velice pomohl k druhému místu štafety.

Luděk dokázal, že dobří lyžaři na Chodsku stále jsou. Ostatní ´Chodováci a Chodové´ jezdí v dálkových bězích ve svých kategoriích rovněž na předních místech. Čerchovské a capartické tratě stačí k tréninku i na ty největší závody.

V květnu, kdy bude v Caparticích pouť a zároveň i ´Poslední mazání´, Luděk spolu s lyžaři a kamarády sezonu oslaví. Budou zde všichni, kteří se o lyžování starali, a to jak o běžce, tak na Sádku o sjezdovku. Je těžké všechny jmenovat. Pro běžce je ale nutno zmínit pana Kovaříka, pana Maníka a pana Skalu. Obětavě udržovali tratě v Caparticích a pod Čerchovem. Právě jim patří velké poděkování za to, že všichni mohli dobře lyžovat a trénovat. ⋌(lse)