Již dnes rodačka z Postřekova rozjíždí Tour de Ski. Sympatická sportovkyně z Chodska v této sezoně vlétla mezi absolutní světovou špičku a nehodlá z ní jen tak utíkat.

V průběžném pořadí světového poháru drží 14. místo, v distančních závodech dokonce uzavírá elitní desítku.. Za první měsíc závodního zápolení stihla šokovat 5.,9. a 7. místem v podnicích Světového poháru ve finské Ruce a ve švýcarském Davosu.

Před Vánoci vyrazila Razýmová do rakouského St. Ulrichu, kde měla absolvovat závody OPA Cupu. Ty nakonec odřekla, vzhledem k mírné bolesti v krku.

„Potřebuji se udržet zdravá a v kondici. Domácí vánoční pohoda se mě letos moc netýká, s manželem trávíme svátky v Davosu. Tréninkově i relaxačně,“ hlásila těsně před startem prestižní série osmadvacetiletá lyžařka.

V následujících devíti dnech má na programu sedm startů. Úctyhodná porce. Každopádně ji nový rozvrh distancí hraje do karet, jelikož odpadá několik sprinterských distancí a převahu budou mít distanční závody, které jsou její doménou.

„Přibylo více distancí, takže to bude fyzicky náročnější, ale moc se těším. Chci elitu potrápit a jezdit v elitní desítce a navázat na dobré výsledky z úvodu sezony,“ těší se Razýmová.

Nečeká jí ale jednoduchá práce, protože seriál fungující od roku 2006, bude vrcholem sezony pro většinou lyžařek. Tuto zimu se totiž nekoná světový šampionát.

Pozdravy z Davosu fanouškům zasílá Kateřina Razýmová. Lyžařka ve Švýcarsku dnes vstupuje do seriálu Tour de Ski, který vyvrcholí 5. ledna výjezdem na sjezdovku Alpe de Cermis.Zdroj: archiv K. Razýmové.

Do boje odstartuje Razýmová dnes ve 12.45 hodin v Lenzerheide 10 kilometry volným způsobem, pokračuje v neděli volným sprintem. Náročná tour vyvrcholí v neděli 5. ledna v italském Val di Fiemme brutálním výjezdem na sjezdovku. Vylepší zde její loňské konečné 23. místo?

Všichni fanoušci ji věří a jejich podporu ocení jistě i na domácím světovém poháru v Novém Městě na Moravě, který se koná 18. a 19. ledna.