V sobotu se v jihokorejském Pchjongčchangu při její premiérové účasti pod pěti kruhy představila již ve čtvrtém závodě. Po solidním úvodním skiatlonu, překvapivém a výborném výsledku ve sprintu a nepříliš vydařené volné desítce v sobotu absolvovala společně s českými reprezentantkami štafetový závod na 4x5 kilometrů. Trenér české reprezentace Jan Franc nasadil do boje velice mladý tým ve složení Beroušková, Grohová, Nováková a Havlíčková. První dva úseky se jely klasickou technikou, lyžařky na třetích a čtvrtých úsecích pak čekal pětikilometrový okruh bruslením.

Sportovní bojovnice z Postřekova štafetu žen rozjížděla a na start nastupovala se značným respektem.

„Před startem jsem byla dost nervózní, protože se mi předtím nepovedla desítka tak jsem nevěděla, co od sebe můžu čekat a holkám jsem to nechtěla zkazit. Od začátku se jelo poměrně rychle a vzhledem k tomu, že byly na trati jen dvě stopy, bylo pro mě těžké se propracovat dopředu, protože nebylo kudy objíždět.

Lyžařka se postupně dostala do tempa a po úvodním 2,5 km dlouhém okruhu začala soupeřky mocně stahovat. Do té doby se pohybovala v kontaktu se skupinou závodnic kolem desátého místa. Stupňovaným tempem se dostala do dobrého tempa, navíc měla kvalitně připravené lyže, proto Karolíně Grohové předávala štafetu České republiky na výborném sedmém místě.

Miroslav Benda z Domažlic ovládl v Dolanech při Běhu na Komošín kategorii padesátníků.
Běžci z Domažlicka vyběhli na Komošín

Při předzávodních prognózách se počítalo s tím, že české lyžařky budou bojovat s výběrem Běloruska či Kanady a za úspěch by se považoval atak desáté pozice.

Odchovankyně LK Tatranu Chodov se ale papírovým předpokladům vzepřela a na prvním úseku ztratila na vedoucí Rusku pouze 40 sekund. Její kolegyně z týmu sedmou pozici neudržely a štafeta do cíle v Alpensia Sports Parku nakonec dojela na vcelku očekávaném 11. místě. Za vítězným Norskem zaostalo české kvarteto o 3 minuty a 52 sekund.

„Lyže jely perfektně, pěkně stoupaly,“ pochvalovala si práci servisu. „Klasika mi letos sedí, tak doufám, že je to dobré znamení do té třicítky klasicky na závěr olympiády,“ hodnotila první úsek štafety a zároveň optimisticky hledí k poslednímu jejímu individuálnímu startu na olympijských hrách Beroušková.

Díky kvalitním výkonům, které v Pchjončchangu předvádí, ji trenér české reprezentace žen Jan Franc nominoval i do středečního týmového sprintu dvojic, kde se společně s Petrou Novákovou budou snažit o co nejlepší výsledek. Semifinálové rozjížďky jsou na programu v 9 hodin dopoledne našeho času. Případné finále pak v 11 hodin. Bude tak jedinou českou reprezentantkou v běhu na lyžích, která při letošních hrách nastoupí do všech závodů. Nyní má za sebou čtyři olympijské starty, ve středu ji čeká zmíněný týmový sprint a na úplný závěr olympijských her v neděli 25. února poběží klasickou třicítku, kde by se ráda znovu probojovala do elitní třicítky a chtěla by nakouknout i do vysněné dvacítky.

Ubytovna na domažlické Střelnici.
Vítězná stavební firma odstoupila. Ubytovnu přestaví druhá v pořadí