Po úvodním zahájení a přivítání hostů předsedkyně klubu Hana Váchalová seznámila všechny přítomné s výsledky z jednotlivých závodů, kde se Chodovští představili. V žákovských kategoriích oddíl reprezentovala Karolína Konrádyová, v dorostu pak Barbora Beroušková. Ta společně se svojí starší sestrou Kateřinou během sezony hostovala za Sport Club Plzeň. V ženské kategorii se ve výsledkových listinách objevila Dáša Konrádyová.

Mezi muži se snažili prodat formu bratři Pavel a Petr Berouškovi, Petr Höll, Oldřich Kovařík, Jiří Královec, Jan Strnad, Martin Váchal, Josef Záhoř a premiérově také Antonín Hůrka s Radkem Veselým. Chodské kombinézy byly vidět v Caparticích, Mariánských Lázních, Přimdě, na Šumavském maratonu na Kvildě či v Železné Rudě. Ze všech lyžařských klání se místní borci vraceli s medailemi či hodnotnými věcnými cenami.

Největší úspěch v bílé stopě zaznamenala Kateřina Beroušková při mistrovství světa ve finském Lahti. Postřekovská rodačka dosáhla mezi českými lyžařkami na vrcholu sezony nejlepších výsledků, které ji motivují do další práce. Kateřina se stala také republikovou mistryní v závodech na 5 kilometrů volně i klasickou technikou. Sezonu zakončila triumfem na Hančově memoriálu, kde kralovala v rámci MČR ve vytrvalostním závodě na 30 km volně. Výrazné zlepšení prokázala i Barbora Beroušková, která na Českém poháru v Jilemnici dojela na čtvrtém místě ve skiatlonu. Na republikovém šampionátu dorostu pak brala páté, respektive sedmé místo.

Jako úspěšné se taktéž hodnotilo vystoupení Jiřího Královce s Oldřichem Kovaříkem na veteránském MS ve švýcarském Davosu. Královec zde zajel ve světové konkurenci nejlepší výsledek na klasické „třicítce“, když závod dokončil na sedmnáctém místě. Elitní desítka těsně unikla Kovaříkovi, který na patnáctikilometrové distanci proťal cílovou pásku na jedenácté pozici.

Ostatní závodníci se kromě vzorné reprezentace na lyžařských závodech podíleli i na organizaci a pořadatelském zajištění krajského závodu v běhu na lyžích Výhledská 15 a podzimního přespolního běhu Podčerchovský kros.
Po výčtu všech úspěchů, blahopřání a poděkování následovala zpráva o hospodaření oddílu a diskuze. Do té vstoupila i zástupkyně Obecního úřadu Chodov M. Vaňková, která poděkovala za reprezentaci obce a popřála mnoho úspěchů v další činnosti.

Do nadcházejícího roku je třeba milovníkům bílé stopy popřát příznivé klimatické podmínky jako v letošní sezoně, pevné zdraví a elán všech členů lyžařského uskupení.

Autor: Ondřej Váchal