Závody seriálu Kolo pro Život, poslední díl Světového poháru ve francouzském La Bresse a při top formě potencionální start na světovém šampionátu ve švýcarském Lenzerheide. Takový je program pro zbytek letošní sezóny úspěšného cyklisty z Trhanova Lukáše Kobese.

Odchovanec Velosportu Domažlice a současně člen Symbio + CE. Energy absolvovuje poslední sezonu v kategorii do 23 let a rád by závodní období vyšperkoval startem na Mistrovství světa. To je na programu od 4. do 9. září ve švýcarském Lenzerheide.

Kobese bohužel v jeho letošním snažení zastavují především pády, kolize, defekty a jiné trable. Při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě ho v maximálním výkonu omezila křeč, na Hustopečských žních mu doprovodné vozidlo nadělilo „tunu“ prachu do plic a obličeje a navíc ho bodla vosa. V Brně při Českém poháru zase přišel stupidní pád, při zběsilé jízdě od druhého kola závodu na Zadově šanci na dobrý výsledek odvál defekt v polovině závěrečného okruhu.
„Nechci se vymlouvat, ale v první polovině sezony jsem si vybral smůly až až. Zároveň mě může hřát pocit, že ve většině závodů mi neujel vlak a občas se mi podařila velká stíhací jízda,“ bral s nadhledem nepřízeň osudu při cyklistických zápoleních první části sezony.

Na lepší zítřky se začalo blýskat během července, kde ve velmi těžkém závodě s nastoupanými 1098 metry na Mistrovství České republiky v Peci pod Sněžkou na trati 25 kilometru vybojoval stříbrnou medaili. Při téměř 100 minutovém souboji v závěru nestačil pouze na Jaromíra Skálu ze Strakonic.

Ještě větší radost mu přinesl o týden později výkon na Mistrovství Evropy v druhém největším rakouském městě Graz. Konečně se nemusel potýkat s žádnými technickými potížemi a mohl podat maximální výkon. To se projevilo i na výsledku, když jako nejlepší z Čechů obsadil 25. pozici.

„Díky dlouhým a prudkým kopcům byla trať opravdu těžká, ale pral jsem se statečně. Ani top 20 nebyla daleko,“ zhodnotil Lukáš Kobes.

Trhanovského rodáka čeká během posledního srpnového víkendu Světový pohár ve francouzském městečku La Bresse, kde se definitivně rozhodne o nominaci na světový šampionát. Lukášovi nelze než popřát úspěšné vystoupení bez technických problémů.

  Ondřej Váchal