Skvělého výsledku v podobě pátého místa ve sprintu klasickou technikou dosáhl i Luděk Šeller z Chodova, který momentálně reprezentuje Duklu Liberec.„Sezóna dosud neprobíhala podle představ, proto jsem se na sprint ve Zwieselu plně zkoncentroval a potřebný klid a energii jsem čerpal doma v Chodově,“ přiblížil před závodem dvaadvacetiletý lyžař.

Místní tratě, které zná od dětství, si připomenul dvěma těžšími tréninky v týdnu před závodem. V páteční kvalifikaci na trati dlouhé 1800 metrů zajel druhý nejrychlejší čas, což ho mile překvapilo. Zato čtvrtfinálová rozjížďka mu přišla náročnější, protože rozdíly mezi závodníky se ve společném závodě ztenčily na minimum. I tak si počínal mazácky, což potvrdil postupem do semifinále a následně i do finále.

„Taktika byla daná jasně. Po startu si hlídat přední příčky pod závěrečný výjezd a poté jet do cíle na maximum, co mi síly stačí. Strategii jsem neměnil ani na finále, kde mi ale bohužel v závěru došly síly a začal jsem se propadat. I tak jsme společně s trenéry s výkonem spokojeni,“ komentoval konečné páté místo ve finálovém závodě Šeller.

Kromě dobře načasované formy a kvalit závodníka o úspěchu často rozhoduje i připravenost lyží, která v tomto případě byla perfektní.

Šeller, který zaznamenal nejlepší výsledek ve sprintu v OPA Cupu, se v sobotu postavil ještě na start 15 kilometrového závodu intervalovým startem, kde dojel na solidním 14. místě. „Začal jsem volněji a postupně se dostával na lepší příčky, věřím, že příště to bude ještě lepší,“ dodal Šeller.

Lyžaře z Chodova ve zbytku sezóny čeká Šumavský skimaraton, ČP na Horních Mísečkách, možná i Světový pohár v Lahti, OPA Cup ve Španělsku a MČR.

Ilustrační snímek
V Bělé nad Radbuzou přijde o práci 140 lidí