Odchovanec domažlického tenisu ve finále přehrál strakonického Tomáše Fialu po boji dva jedna sety v poměru 6:7, 6:1 a 6:3.

Letošního tenisového Přeboru Chodska se zúčastnilo za krásného slunečného počasí sedmnáct hráčů ze širokého okolí. „Co se týče turnaje, tak je celkem spokojenost. Pokud jde o účast, kvantita i kvalita bych řekl, že je o malinko slabší než loni. Ale i tak zde hraje několik hráčů z první dvoustovky, takže v závěrečných zápasech jsou k vidění kvalitní střetnutí. Mohlo být trochu víc tenistů z našeho okresu, což mě trochu mrzí,“ hodnotil letošní Přebor Chodska v jeho průběhu předseda domažlických tenistů Luděk Hlavatý, který mimo jiné vyhrál tradiční domažlický turnaj před deseti lety, a pokračoval: „Velkým překvapením bylo vyřazení nasazené jedničky Karla Luhana z Karlových Varů, který nečekaně prohrál v úvodním kole s Voglem. Z našich tenistů postoupil Lukáš Böhm do druhého kole, zde však nestačil na Vogla. V deblu si vše vynahradil, když se se Štěpánem Podestátem probojoval až do finále.“
Čtyřhru opanovala dvojice Karel Luhan z Karlových Varů a strakonický Tomáš Fiala, která porazila domažlickou dvojici Lukáš Böhm a Štěpán Podestát 6:2 a 6:3.

Tenisové kurty Jiskry Domažlice nyní budou ještě hostit dva, tři turnaje a poté je v září čeká první etapa plánované rekonstrukce.