Osm gólů a čtyři asistence, tak zní bilance letní posily starších žáků florbalistů FbC Domažlice Daniela Macka z Mariánských Lázní, který v úvodním dvoukole Plzeňské a Karlovarské divize výrazně přispěl k výhře týmu z Chodska. Nic na tom neměnil fakt, že v prvním duelu se podílel čtyřmi brankami na rozstřílení Mariánských Lázní, odkud přišel do domažlického týmu, vysoko 11:1.

Ve druhém střetnutí proti nováčkovi z Aše se první polovinu vyrovnával s nepříjemnou obranou, ale poté potvrdil své kvality a ´nasypal´ soupeři čtyři góly.

Mariánské Lázně – Domažlice
1:11 (0:3, 1:4, 0:4)

Oba týmy nastoupily s devíti hráči. Domažlický dres oblékl Daniel Macek, který ještě loni hájil barvy domácích. A pro něj v prestižním utkání se předvedl ve vynikajícím světle. Na ukazateli skóre svítil čas 2:56 minuty a Macek po přihrávce Roberta Kubici načal svůj účet v utkání – 0:1.

Dvě minuty nato si oba hráči vyměnili pozice – 0:2. Neuplynulo ani dvacet vteřin a Petr Kulhánek vymetl šibenici – 0:3.

Na začátku druhé třetiny se podařilo domácím snížit a postupně začínali mít navrch. Chvíli poté však opět skóroval Macek, půlminutu nato přidal další gól Kubica po spolupráci s Václavem Tůmou. To však nebylo ze strany Domažličanů vše, když v rozmezí 10. minuty během dvanácti vteřin dvakrát překonal domácího gólmana Macek – 1:7.

V závěrečné patnáctiminutovce pokračovali mladí florbalisté v útočné hře a přidali další čtyři góly, když se postupně trefili Kubica, Tůma a dvakrát Petr Kulhánek .

Domažlice – Aš
8:1 (1:0,3:1, 4:0)

„Proti nováčkovi z Aše jsem dlouho získával informace a nakonec jsem se jich dočkal, i když na poslední chvíli. Jednalo se o mladý tým hrající destruktivní styl. Navíc ve dvou bránili Dana Macka, který byl tak první polovinu střetnutí otrávený. Nechtělo se mu útočit ani vracet. A tak jsem s ním promluvil. Od té doby byl jako vyměněný, ve druhé třetině vsítil dva góly a přidal asistenci. V poslední patnáctiminutovce skóroval ještě dvakrát a jednou přihrál,“ prozradil trenér domažlických starších žáků Václav Cihla mladší.

Jeho svěřenci se v první třetině trápili a na brankáře Aše vyslali pouhých pět střel. Přesto z nich dokázali vytěžit vedoucí gól. Standardní situaci rozehrál Macek a kapitán Martin Andrle překonal gólmana hostů střelou na přední tyč – 1:0.

Úvod druhé patnáctiminutovky vyšel hráčům Aše, když po v čase 17:12 srovnali na 1:1. Minutu poté skákal míček před brankou hostů, ten si doběhl Petr Kulhánek a poslal jej do sítě – 2:1.

Následně přišly velké chvíle Macka, když dvakrát využil skvělého výhozu brankáře Rudolfa Kortuse – 4:1. Pro domažlického gólmana to byly dva premiérové kanadské body v soutěži.

V závěrečné třetině se domažlickým mladým florbalistům naskytla šance početní výhody a tu využili. Střelu Andrleho dorazil za záda bezmocného gólmana Macek – 5:1.

Chvíli poté si oba hráči role vyměnili a Andrle zvýšil na 6:1 střelou k protější tyči. Minutu poté Andrle přiťukl míček Karlovi Šlajsovi – 7:1.

Poslední slovo v utkání neměl nikdo jiný než Macek, který po přihrávce Václava Tůmy stanovil skóre na konečných 8:1.

„Oba zápasy dominoval Daniel Macek, který potvrdil roli letní posily. Stejně tak se dařilo Rudovi Kortusovi, který roste ve velkého gólmana. Dík samozřejmě patří všem hráčům a také rodičům, kteří nás do Bezdružic přijeli fandit v hojném počtu a klukům to moc určitě pomohlo,“ neskrýval radost z úspěšného vstupu do sezony domažlický kouč.

Sestava FbC Domažlice: Rudolf Kortus – Martin Andrle, Tomáš Fazekaš, Ondřej Stach – Daniel Macek, Robert Kubica, Petr Kulhánek, Václav Tůma a Karel Šlajs.
Trenér: Václav Cihla mladší.

Další mistrovské dvojutkání sehrají starší žáci florbalistů FbC Domažlice v domácím prostředí 12. října.

Autor: Karel Fait