Je příjemné sledovat, jak někteří stálí účastníci těchto kuželkářských kempů „vyrostli“. Na první ročník přijeli jako desetiletí caparti a dnes jsou již platnými hráči v ligových soutěžích dospělích. Nadějná děvčata Veronika Horková z Holýšova a Michaela Provazníková z Dobřan startují za SKK Rokycany v I. lize žen, Dominik Novotný z CB Dobřany hájí oddílové barvy ve III. lize mužů. Další holýšovští kuželkáři Michael Martínek, Viktor a Martin Šlajerovi hrají I. dorosteneckou ligu, Michael Kotal ze Kdyně v uplynulých třech letech pomáhal týmu mužů ve III. a II. lize a momentálně je hráčem SKK Raindorf, kde získává zkušenosti v nejvyšší německé soutěži!

A právě pokroky účastníků vedly k myšlence pojmout příští kemp jinak. Budou více zaměřeny na aktivní přípravu na sezonu. Proto se termín konání kempu posune do druhé poloviny srpna. Pro vyspělejší hráče bude kemp pojatý spíše jako sportovní soustředění, jako vyvrcholení letní přípravy. Program, zaměřený více na kondiční přípravu a na systematický trénink hraní kuželek, pro ně sestaví zkušený reprezentační trenér. Pro mladší nebo začínající hráče bude program upraven tak, aby pro ně kemp byl nadále příjemným prázdninovým týdnem stráveným nejen hraním kuželek.

Přípravy na další kuželkářský kemp ve Kdyni se pomalu rozbíhají. S novými nápady, s novými spolupracovníky a snad i s novými zájemci o krásný kuželkářský sport… Autor: Eva Kotalová,TJ Sokol Kdyně