Hlavní program se samozřejmě odehrával na kuželně. Byl zaměřený na systematický trénink, hru do figur a různé herní disciplíny. Do většiny soutěží se letos nově zapojovali i trenéři, kteří si tak mohli sami ověřit náročnost vlastního programu. Pro děti bylo jejich zapojení výzvou i vítanou změnou. Samozřejmě jsme nebyli jen zavření na kuželně. Kdyňští kuželkáři nám v průběhu týdne připravili dva zajímavé výlety. Jeden pěší na Koráb, kdy jsme cestou na vrchol navštívili památník leteckého neštěstí ze 70. let minulého století. Většina z nás o něm neměla ani ponětí. Druhý, tentokrát cyklistický výlet, vedl pěknou cyklostezkou lesem pod Korábem se zastávkou na přírodním koupališti ve Smržovicích.

O tom, jaký pokrok dělají naši svěřenci, jistě svědčí i fakt, že tři z nich (jmenovitě Veronika Horková, Michael Martínek a Viktor Šlajer všichni z oddílu Kuželky Holýšov) byli vybráni komisí mládeže České kuželkářské asociace na 6. letní kuželkářský kemp talentové mládeže. Konal se minulý víkend v Rokycanech a bylo na něj pozváno 12 nejúspěšnějších děvčat a 12 nejúspěšnějších chlapců z celé ČR. Výrazný podíl na úspěších svých svěřenců mají samozřejmě i holýšovští trenéři Jirka Šlajer a Míra Martínek.

Tento víkend pak již zmiňovaná Veronika Horková z Holýšova absolvovala čtyřdenní soustředění širšího reprezentačního výběru ve Valašskému Meziříčí. Zde již byli testováni adepti pro reprezentaci České republiky na Mistrovství světa v kuželkách 2017.

Závěrem bych chtěla poděkovat členům kuželkářského oddílu Kdyně za to, že nám již čtvrtým rokem vycházejí vstříc jak zapůjčením kuželny, tak aktivní pomocí. Nemalý dík patří také trenérům a rodičům z kuželkářského oddílu Holýšov, kteří již tradičně výrazně pomáhají k úspěšnému průběhu našich kuželkářských kempů. Autor: Eva Kotalová, TJ Havlovice