Kdyňané byli letos do pohárové soutěže nasazeni. V 1. kole základní části tedy odpočívali, zahráli si až ve 2. kole, v němž družstvo ve složení Dvořák, Kuželík, Machálek a Kotal porazilo divizní Holýšov dvakrát 4:2. Ve 3. kole pak v oddílovém derby zdolali rezervu kdyňského Sokola dvakrát 6:0.

Po postupu mezi dvaatřicet top kuželkářských týmů u nás byl soupeřem Kdyně silný Centropen Dačice. Tým, který deset let působil v I. lize a který nyní ve skupině B druhé ligy bojuje o návrat do nejvyšší soutěže, dorazil na čtyřdráhu v městečku pod Korábem v silné sestavě. Domácí vsadili na na zkušenost Machálka a Bendy, které doplnil talentovaný dorostenec Kotal, a na pomoc přišel dlouholetý bývalý český reprezentant Viktor Pytlík. Tento ´koktejl´ fungoval skvěle, Kdyně doma slavila výhru 5:1 a 10:6 na dráhy.

K odvetě na Českomoravské vrchovině místo Bendy odcestoval Dvořák, jinak složení týmu zůstalo stejné. Favorizovaný Centropen dokázal na domácích drahách dohnat manko ze Kdyně a po výhře 5:1 bylo vyrovnáno. Rozhodl lepší výsledek Dačic na dráhy – 11:5. Outsidera ze Kdyně tak v součtu dělila v nejdramatičtějším duelu úvodu nadstavbové části od postupu mezi šestnáct nejlepších týmů jedna jediná dráha.