Po dvouletém působení u příbramských Kocourů se odchovanec domažlického volejbalu Filip Kupilík prosazuje v dresu špičkového tuzemského celku VK Jihostroj České Budějovice. V polovině sezony nám v rozhovoru nastínil svou pozici v klubu a plány před blížícím se play-off.

Filipe, jak hodnotíte právě probíhající sezonu?
Zatím v týmu vládne spokojenost. Vedeme ligu, prohráli jsme pouze na začátku sezony ve Varech a nedávno ve Zlíně. Do konce sezóny nás ještě čekají těžké venkovní zápasy a prohra ve Zlíně pro nás je takovým malým varováním.

Proti Benátkám nad Jizerou jste si vysloužil místo v základní sestavě. Jak jste si zápas užil?
Miguel, první nahrávač, si přes Vánoce kroutil svoje povinnosti v nároďáku a vrátil se k nám až dva dny před zápasem s Benátkami. Tak padla volba na mě. Je super, že jsme zápas relativně v pohodě zvládli, i když Benátky moc odporu nekladly. Líbilo se mi, že i na zápas s posledním týmem tabulky do haly dorazilo okolo tisícovky diváků.

Je těžké se stabilně prosadit do sestavy v top klubu?
Máme v týmu mladé talentované borce, kteří letos dostávají více šancí na úkor i některých starších hráčů, kteří byli z dřívějších sezon zvyklí na větší porci času na palubovce. Nahrávač je velmi důležitá role v týmu a klub se rozhodl angažovat na české poměry hvězdu protřelou několika evropskými ligami, Miguela. Zatím to vypadá, že se sázka na něj vyplatila. Předvádí výkony, díky kterým ještě téměř nemusel slézt ze hřiště. Za každý start jsem samozřejmě rád, ale pořád je pro mě důležitější úspěch týmu. Kdybych se už na hřiště nepodíval, ale podařilo by se nám uspět, ať už v poháru nebo v lize, tak to budu brát všemi deseti.

Věříte si, že po loňských zkušenostech s evropskými soupeři, že dostanete prostor i v play-off extraligy?
Budu čekat na příležitost a snažit se ji využít, když se objeví.

Už jen pět kol a začne play-off. Věříte, že letos dosáhnete až na titul?
Nechci nic zakřiknout a ani se necítím na to dávat nějaké prognózy. Ale budu rád za jakoukoliv medaili.

Na zápasech vám často kromě přítelkyně fandí i kamarádi z Chodska. Jak jejich podporu vnímáte?
Jsou hodní. Přítelkyně mě podporuje, jak může. Letos si vzala starost o mě skoro na plný úvazek. A je fajn, když přijde někdo z kamarádů zafandit i na naše venkovní zápasy například okolo Prahy, nebo v Brně, kde pár volejbalových fanoušků z Chodska bydlí. Všímají si toho i spoluhráči a často se ptají, jestli dneska na zápas přijedou nějací Chodové.

Co říkáte na výkony staršího bratra Ondřeje v dresu prvoligového MFF Praha?
Ondra se svým týmem do první ligy nastoupili od začátku velmi sebevědomě a dlouho ji vedli. Podařilo se jim vysbírat dobré mladé hráče, kteří šli do Prahy za studiem a funguje jim to. Ondra už začíná být pomalu matador a svědčí mu to.

Mateřské Domažlice také sledujete?
Domažličtí kluci po loňské trochu divočejší sezoně stabilizovali sestavu a drží se okolo středu tabulky druhé ligy, který je ale velmi vyrovnaný. Zároveň do domažlického béčka se zapojují naši mladíci, ze kterých snad jednou vyrostou plnohodnotné posily pro ligové áčko.