Vše začalo před třemi lety, kdy mladý Kdyňan navštívil ´fitko´ poprvé. „Zpočátku jsem si chodil jen tak zacvičit, ale postupem času mě posilování chytlo," vzpomíná Max na své začátky. Pravidelný návštěvník s ideální postavou pro náběr svalové hmoty neušel pozornosti Tomáše Veselého, který kdyňský Fit Club Energy Ilony Maškové vede. Protože sám kdysi v kulturistice soutěžil, ujal se Maxe s posvěcením majitelky posilovny jako osobní trenér. Sparing partnera dělá Radek Pučelík.

Příprava na soutěžní debut trvala rok. Maxim cvičil čtyřikrát týdně, obvykle hodinu a čtvrt. Před samotným mistrovstvím Čech se příprava zintenzivnila a zaměřila se na problémové partie, jimiž jsou v případě mladého Kdyňana nohy a záda. Čtyři měsíce před premiérou razantně upravil i stravu, ta obsahuje hlavně rýži, ovesné vločky, vaječné bílky, těstoviny, kuřecí maso a čistou vodu. „Do Rokycan jsme jeli s cílem porovnat se s ostatními. Věřil jsem, že Max má na finále. Průběh soutěže pak jasně ukázal, že obstojí v konkurenci i s o čtyři roky staršími soupeři. Titul byl překvapením, ale zasloužený," říká trenér novopečeného mistra Čech.

Maxim, který by se jednou mohl stát nástupcem Míry Cipry, jiného slavného kulturisty ze Kdyně, se pár dnů po Rokycanech předvedl na ´republice´. Ve frenštátském kině po zvážení, rozlosování startovních čísel, natřen barvou, předstoupil spolu s ostatními před pětici rozhodčích, aby předvedl základní pózu. Poté na žádost arbitrů individuálně ukázal v sedmi postojích symetrii svalstva a vyrýsování. Vyzván byl třikrát, takže dostal při zatínání svalstva zabrat. „Byl jsem nervózní, šlo o to ´prodat´ celý rok příprav a přitom při hodnocení záleželo ´jen´ na očích rozhodčích, jak to budou vidět," přiznává Max.

Nakonec z toho při prvním startu mezi tuzemskou elitou bylo čtvrté místo, skvělé pro motivaci do další práce. „Maxim potřebuje vylepšit spodní část těla, nohy, lýtka. Máme na to rok, do dalšího mistrovství," dodává na závěr Veselý.