Na palubovce sportovní haly v Chebu nejprve řádně potrápili jednoho z největších favoritů a aspiranta na postup, karlovarské Hurikány, aby jim nakonec podlehli těsně 4:5. Ve druhém duelu si poradili s Kadaní v poměru 8:4. Střelecky se blýskl útočník Jakub Kulhánek, autor šesti gólů!

FbC Domažlice – K.Vary
4:5 (0:1, 2:3, 2:1)

Karlovarští Hurikáni se v první patnáctiminutovce ujali jednogólového vedení. Svěřenci Dalibora Kubů a Ladislava Kulhánka na začátku druhé třetiny nejprve vyrovnali zásluhou Jakuba Kulhánka, aby po střele Zdeňka Chuma otočili na 2:1. Domažličané se však z vedení dlouho neradovali, protože Karlovy Vary do druhé přestávky vsítily tři góly – 2:4. Zdeněk Chum v závěrečném dějství snížil na rozdíl gólů, ale Hurikáni v poslední minutě popáté rozvlnili síť za Murínovými zády. O čtrnáct sekund později Jakub Kulhánek odpověděl a stanovil na konečných 4:5.

Kadaň – FbC Domažlice
4:8 (1:0, 1:2, 2:6)

„Před tímto zápasem Kadaň rozstřílela Plzeň vysoko 8:3, takže jsme do utkání popravdě řečeno nastupovali s obavami. Kadaň už po čtyřech minutách hry otevřela skóre, ale kluci bojovali, a tak po první třetině jsme prohrávali pouze 0:1,“ vrací se k utkání jeden z trenérů mladých domažlických florbalistů Ladislav Kulhánek.

Domažličané po půlminutě druhé třetiny srovnali po trefě Jakuba Kulhánka. O necelé dvě minuty později Kadaň opět vedla, ale Kulhánek podruhé srovnal na 2:2. Juniorům FbC vyšel dokonale úvod závěrečné třetiny, když v rozmezí necelých šesti minut vsítili čtyři góly. Dvakrát skóroval agilní Kulhánek, jednou pak Ondřej Suchý a Zdeněk Opálka. Kadaň poté z následné přesilovky snížila na 3:6, ale vzápětí Kulhánek překonal domácího gólmana posedmé. Ve 42. minutě ještě Kadaň vykřesala naději, ale poslední slovo měl Kulhánek, který šestou trefou zakončil své gólové galapředstavení v zápase.

„Kluci v obou zápasech podali perfektní kolektivní výkon, navíc dobře zachytal brankář Murín. S Karlovými Vary jsme měli smůlu, když jsme dostali dost nešťastné góly po odražených míčcích. Mrzí mě, že Boroš, Andrle a Václav Vondrovic, se kterými jsem počítal, s námi neodcestovali a ani se neomluvili. Velmi platnými hráči byli rovněž Zdeněk Chum, Adam Honka a Zdeněk Opálka,“ zhodnotil vystoupení domažlických juniorů v Chebu trenér Ladislav Kulhánek.

Sestava FbC Domažlice: Martin Murín – Jakub Hrabík, Zdeněk Opálka, Jakub Kulhánek, Martin Altmann, Adam Honka, Zdeněk Chum, Ondřej Suchý a Ondřej Stach. Trenéři: Ladislav Kulhánek a Dalibor Kubů.