Během své bohaté sportovní kariéry získal několik cenných kovů z republikových závodů, ale neztratil se ani v mezinárodní konkurenci. Jako trenér I. třídy se specializací na běhy vychoval spoustu vynikajících závodníků, kteří reprezentovali Českou republiku na vrcholových akcích typu Mezistátních utkání, Mistrovství Evropy či světa na dráze, v krosu nebo v bězích do vrchu. Královec prošel řadou oddílů (Sparta Praha, Jiskra Domažlice, Mílaři Domažlice, AC Domažlice atd.), trénoval a závodil s vynikajícími běžci a i jeho zásluhou je Domažlicko už roky označováno za vytrvaleckou baštu. Nyní se věnuje především borcům běhající střední a dlouhé tratě a v oddíle pomáhá s rozvojem a nárůstem členů v dětských kategoriích. Jako masér a doprovod reprezentantů se každý rok účastní mezinárodních akcí v bězích do vrchu. Sám stále aktivně startuje v závodech populárního běžeckého seriálu Běžec Chodska, najít ho můžete i ve výsledkových listinách přespolních běhů pořádaných mimo náš okres. Rád vyrazí poměřit síly i za sousedy do Německa a to nejen v rámci běžeckých závodů, ale i na lyžích. Vynikající fyzický fond totiž „prodává“ i na dlouhých lyžařských bězích. Ve veteránských kategoriích obsazuje pravidelně přední příčky v jednotlivých závodech, ale i v dlouhodobějších pohárech.

Trenér Adrian Guľa během nedělního zápasu v Mladé Boleslavi.
Guľa: Stále potřebujeme zlepšit produktivitu

„Trenérovi Královcovi přejeme do dalších let mnoho úspěšných svěřenců, hodně pohody v osobním životě, elánu a energie k vlastnímu aktivnímu stylu života a potřebnou dávku zdraví k překonání všech překážek, který život připravuje. Vzhledem k tomu, že momentálně panuje pravá zima, denně by jistě vyrážel do bílé stopy polykat tréninkové kilometry. Aktuálně ho v jeho snaze za aktivním životem ale limitují zdravotní trable a my mu tak přejeme především hodně energie, aby znovu mohl se stopkami v ruce sledovat trénink svěřenců a sám se proběhnout. Za veškerou práci pro náš oddíl a domažlickou atletiku mu děkují všichni členové Mílařů Domažlice,“ říká za Mílaře Královcův bývalý svěřenec do roku 2016 Ondřej Váchal.

„Pan Královec mě vedl v prvních atletických krůčcích a postupně mě dostal výkonnostně až na medaile z Mistrovství České republiky. Pod jeho vedením jsem získal šest mládežnických medailí na mistrovství republiky včetně dvou titulů juniorského Mistra ČR. Dvakrát jsem pod ním oblékl dres české reprezentace a zažil první start na mistrovství světa v roce 2006 v běhu do vrchu v kategorii mužů. Pane trenére, přeji vám všechno nejlepší, hlavně zdraví a plno spokojenosti,“ přidává se i jeden z jeho nejúspěšnějších svěřenců Martin Frei.