I přes zranění v jarní části sezony se dokázala dát do kupy Lucie Kubecová, která se postavila na start běhu na 800 metrů. V sobotním rozběhu si z prvního místa pohlídala postup do nedělního finále. V něm už se na nic nečekalo a šlo do plných. Kubecová si už podruhé letos vylepšila venkovní osobní rekord a cílem proběhla v čase 2:15,72 min. Ale hlavně na druhém místě. O jednu pozici tak vylepšila umístění z halového MČR. Za rok v juniorkách útok na stupně nejvyšší? A další bonus? Lucie Kubecová se tímto výkonem kvalifikovala na mezistátní utkání dorostenek do Székesfehérváru.

Lucie Kubecová a trenér Jiří Voják.Lucie Kubecová a trenér Jiří Voják.Zdroj: Mílaři Domažlice

I když bez medaile, ale také spokojen, z Ostravy odjíždí překážkář Vojtěch Švajner. V běhu na 110 m překážek obsadil 18. místo s časem 15,41 s, což je hodnota osobního rekordu. Na delších "plotech" 400 m překážek si zaběhl taky osobák - 56,41s a obsadil krásné 12. Místo.

Premiérovou účast na republikovém šampionátu mládeže má za sebou Albert Skala. V běhu na 800m v úvodním rozběhu předvedl čas 2:08,42 min., což v součtu všech rozběhů znamenalo 21. místo. Zisk zkušeností a motivace do další práce pro mladého atleta.

Mílaři Domažlice děkují za vzornou reprezentaci a gratulují také trenérům Jiřímu Královcovi, Davidovi Sekerákovi a Jiřímu Vojákovi za to, jak svěřence na vrchol sezony připravili. Ale také i všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě mládeže.

Michal Pergler (vlevo).
Pergler a Kubecová mají medaili a rekord. Cenný kov získal i Froněk