Jak dlouho v Domažlicích funguje oddíl krasobruslení? S kolika členy začínal a kolik jich má dnes?
„Oddíl krasobruslení v Domažlicích vznikl v roce 2008 a během prvního roku získal čtrnáct členů. Od té doby se v něm mnoho změnilo, dnes je součástí Sportovního klubu Jiskra Domažlice z.s., má padesát stálých členů, z toho třicet pravidelně bruslících dětí. Zbývající část členské základny tvoří trenéři a organizátoři. V letošní sezoně se našich tréninků krátkodobě účastnilo ještě dalších 39 dětí a dva dospělí, kteří využili naší nabídky a zúčastnili se kurzu Bruslička, aby si osvojili základy bruslení."

Odkud jsou jeho členky a členové?
„Náš oddíl se v minulých letech rozvinul i do dalších oblastí Plzeňského kraje. Více než polovina našich členů samozřejmě pochází z Domažlic a širokého okolí. Významnou část však tvoří i krasobruslařky z Klatovska, Holýšovska a Plzeňska."

Jen pro představu, kolik krasobruslařských oddílů na západě Čech existuje?
„Pokud dobře počítám, v Plzeňském kraji je šest krasobruslařských oddílů. Kromě našeho oddílu SK Jiskra Domažlice je to plzeňský KK Plzeň, SK Arena Plzeň, KK Rokycany a Kraso Tachov."

Kdo je ve vedení oddílu v Domažlicích?
„Oficiálně jsou ve výboru oddílu tři lidé, předseda Mgr. Jan Andrlík, hospodářka Miroslava Skořepová a organizátor Bc. Pavel Roda. Ve skutečnosti se však na práci v oddílu podílí i celá řada dalších rodičů našich závodnic. Bez těchto nadšenců bychom nikdy nemohli fungovat v takovém rozsahu jako dnes. Poděkování patří hlavně Veronice Procházkové, Andree Jančové, Evě Černé a Miloši Skořepovi st."

Můžete blíže představit trenéry?
„V oddílu působí dva licencovaní trenéři. Těmi jsou Ing. Vratislav Kuttan – licence II.B a Vanessa Antonyová – licence III.C. Vedoucím trenérem je Ing. Vratislav Kuttan, který působí v domažlickém krasobruslařském oddílu od roku 2011. Zúročuje zde své dlouholeté zkušenosti nabyté během svého působení jak v domácích oddílech, tak i v zahraničních (Italie, Rakousko a Německo).
Dále v oddílu působí bývalí aktivní bruslaři, kteří pomáhají s tréninkem. Jsou to Daniela Šedivcová, Šárka Řezáčková, Andrea Mentlová, Nela Dvořáková, Eva Hajšmanová, Martina Hadrabová, Markéta Řezáčková . O začátečníky se starají Světlana Graubnerová a Miloš Skořepa st. atd."

Kdy začíná a končí krasobruslařská sezona?
„V našem oddílu začíná sezona začátkem září a končí na domažlickém zimním stadionu začátkem dubna, ale dále pokračuje do konce června na zimním stadionu v Plzni na Košutce. Přes prázdniny se pak děti zúčastní několika krasobruslařských soustředění."

Jakých významnějších soutěží se oddíl v letošní sezoně zúčastnil?
„SK Jiskra Domažlice měla zastoupení v sezoně 2016/2017 na rekordním počtu 17 závodů, které jsou pořádány v rámci Poháru ČKS A a B, Projektu bruslička a jako mezioddílové závody – v kategorii „Přípravka" po celé ČR. Na nich dosáhli naši závodníci celou řadu výborných výsledků. Dále se také závodnici SK Jiskra Domažlice zúčastnili Testů výkonnosti 1 – 4. Všichni testy splnili."

S jakými výsledky jste se ze soutěží vraceli?
„Dvě závodnice oddílu Magdalena Jančová a Zuzana Rodová se poprvé v historii oddílu zúčastnily závodů Poháru ČKS A, což je předstupeň k účasti v nejvyšší soutěži v ČR – Český pohár. V prvním roce dosáhly několika velmi dobrých výsledků např. v Roudnici nad Labem se umístila M. Jančová 5/16, v Bilině 3/5, v Chebu 3/8, v České Lípě 5/11, v Žebráku 3/11, v Praze 8/17 a Z. Rodová v Mladé Boleslavi 10/20 a Rokycanech 8/14."

Jak často máte tréninky?
„Trénujeme pětkrát v týdnu, ve čtvrtek odpoledne a v neděli po ránu na domažlickém zimním stadionu kromě toho trénují naši krasobruslaři, kteří závodí v nejrůznějších kategoriích i v Třemošné a Plzni-Košutce.
K tréninkům na ledě patří také suchá příprava. Ta se koná v Domažlicích po ranním tréninku a ve středu odpoledne a v pátek na ZS Košutka."

Co všechno diváci viděli při závěrečné exhibici?
„Exhibice na závěr letošní sezony v Domažlicích představila rekordních dvaadvacet vystoupení, jak sólových volných jízd našich závodnic a závodníka, tak i společné skladby. Letos poprvé nacvičily s našimi trenéry vystoupení i děti, které absolvovaly kurz základů bruslení Bruslička."

Sezona skončila, co se bude dít v přestávce?
„Koncem loňského roku se nám podařilo navázat úspěšnou spolupráci s trenérkou Mgr. Monikou Škorničkovou z Karlových Varů, která je mimo jiné trenérkou naší aktuálně nejlepší krasobruslařky Michaely Lucie Hanzlíkové, kterou mohli příznivci sledovat, jak na domácím evropském šampionátu v Ostravě, tak na MS juniorů na Tchajwanu a MS v Helsinkách. Řada našich krasobruslařů absolvuje ještě do prázdnin několik víkendových kraso kempů právě u uznávané trenérky Škorničkové. V létě nás pak čeká soustředění v Příbrami a na konci srpna kemp v Domažlicích a také Plzni, kromě toho nás čeká samozřejmě suchá příprava, balet, gymnastika a práce na kondičce. Trenéři budou mít také plné ruce práce s novými choreografiemi volných jízd, se kterými domažličtí krasobruslaři vyjedou na závody zase začátkem nové sezony v listopadu."