Odchovanec domažlické cyklistiky zde tentokrát oproti jarnímu tréninkovému kempu, kde ladil formu především kratšími intervalovými tréninky, absolvoval cyklistické fáze zaměřené na velký objem. „Na dlouhé tréninky trvající 5 až 6 hodin tu panuje lepší klima (přes den teploty kolem 15°C) než u nás doma a se sparingpartnery z reprezentace MTB nám výživné švihy daleko rychleji utečou. Trénink prokládáme i posilováním. Na kole tréninky v kopci, kde jezdíme s malou kadencí (otáčky) a na těžší převod, nebo v posilovně cvičením na nohy a horní část těla,“ přiblížil hlavní náplň španělského soustředění dvaadvacetiletý cyklista.

Borce, který se letos rozloučil s kategorií mužů do 23 let mimo jiné i 42. místem na Mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide, čeká v právě probíhající zimní přípravě blok směřovaný k objemovým tréninkům. Ustupovat začnou až s příchodem jara, kdy milovník kvalitní kávy upře pozornost na intenzivnější fáze a odstartuje premiérovou sezónu v kategorii elite.

„Po odchodu ze Symbio + CE. Energy mě těší nová spolupráce s klubem Skibikecentrum.cz, který budu v roce 2019 reprezentovat. Koncem března mě čeká klasický otvírák sezóny v rakouských vinicích v městečku Langenlois, kde se poprvé mezi eliťáky střetnu s velkou zahraniční konkurencí. Od tohoto závodu se budou odvíjet další kroky. Každopádně se chci vklínit mezi elitní pětici jezdců v Českém poháru xco a také na maratonech celoročního seriálu Kolo pro Život,“ dodal Kobes, rodák z Trhanova.

Kromě tuzemských závodů by se díky kvalitním podmínkám v novém klubu rád objevil na některém podniku Světového poháru. V něm vzhledem k bodové nevyhodě by jako top umístění bral konečné pozice kolem padesátého místa. Mladému cyklistovi nezbývá než popřát kvalitní přípravu bez tréninkových výpadků a hodně sil v nadcházející sezóně.

Ondřej Váchal