Reprezentantka domažlického kickbox a box klubu Shaolin Tigers totiž vybojovala na světovém šampionátu K1 organizace WAKO ve váze do 56 kilogramů bronzovou medaili.

„Los nebyl pro mě zrovna dvakrát šťastný. Nastupovala jsem na těžší straně pavouka, a tak jsem hned bojovala proti Rusce Marii Kozlové. Byla stejně vysoká jako já, což mi vyhovovalo. Do zápasu jsem nastoupila s taktikou chodit co nejméně do klinčů, protože to byla její silná stránka. Víceméně se mi to dařilo a bodovala jsem především lowkicky (kopy do stehen). Utkání bylo přesto vyrovnané. Ruska měla celé střetnutí problémy s přesností kopů, několikrát mě kopla do rozkoku a po stopce i kolenem do hlavy, za což ji byl odečten jeden bod. I přes tyto okolnosti jsem vyhrála u rozhodčích 2:1 na body a postoupila do semifinále,“ popsala svůj první zápas na MS K1 v rakouském Villachu Alena Holá.

V ní ji čekala Italka Donatella Panu. Rodačka z Nýrska měla mezi prvním a druhým duelem pouze čtyři hodiny pauzu, což se projevilo v boji o postup do finále, zvláště když pro italskou reprezentantku to byl první zápas. Alena Holá začala semifinálové utkání opatrně, přesto úvodní kolo vyhrála na body i přes velký tlak soupeřky. „Celý zápas mě honila po ringu. Bohužel jsem chytla pár tvrdých kolen, což mi ubralo na dechu. Postupně jsem odpadla fyzicky a boxovala jsem z ústupu. I přesto se mi dařilo vracet výměny a být aktivní. Bohužel verdikt rozhodčích tentokrát vyzněl pro Italku. Docela mě to mrzí. U bodových rozhodčích jsem prohrála pouze o jeden úder. Kdybych byla čerstvější, myslím si, že bych podala lepší a přesvědčivější výkon,“ neskrývala zklamání po těsné porážce mladá kickboxerka s tím, že Italka se nakonec stala světovou šampionkou, když finálový duel vyhrála již v prvním kole, kdy soupeřku knokautovala.

Už tento víkend čekal Alenu Holou další zápas podle pravidel K1. V rámci galavečera se utkala ve slovenské Nitře se soupeřkou z Chorvatska.