„Julia závodí od roku 1998 a jistě bude velmi dobře připravena. Její původní soupeřka se zranila a Alena jede na rychlo jako náhrada. Pro Alenu jsou tyto pravidla novinkou (je povolen i boj na zemi), tak uvidíme, jak obstojí v této premiéře,“ prozradil těsně před odletem do Moskvy její současný trenér Jan Landa.

„Po hektickém odjezdu do Moskvy, kdy jsme nedostali zavčas víza a pořadatel musel koupit nové letenky, jsme se ve středu odpoledne dostali na hotel. Ve čtvrtek nás pořadatelé seznámili s pravidly, kdy jsme zjistili, že je to trochu, jinak než mělo být, jako například menší rozměr rukavic, zápas bez klinčů apod. Přes tyto víceméně negativní informace jsme nastoupili ve večerních hodinách do zápasu,“ popisuje předzápasové problémy Alena Holá.

První kolo bylo z obou stran opatrné. Bereznikové se podařilo Holou několikrát v prvním kole judisticky přehodit, ale ta se vždy na zemi ubránila. V postoji to bylo oboustranně vyrovnané. „Ve druhém kole jsem už trochu věděla, jak na mě soupeřka půjde, ale bohužel se mi nedařilo. Po útoku jsem ji nechala moc krátkou vzdálenost a soupeřka toho skoro pokaždé využila. Opět se ji podařilo házet mě na zem. Těsně před skončením druhého kola mi nasadila na zemi armbar (páka na ruku) a já musela zápas vzdát,“ okomentovala rozhodující moment rodačka z Nýrska a dodala: „Galavečer i celá organizace byla na jedničku. Show byla v přímém přenosu v ruské televizi a sledovalo ji přes dvě stě padesát tisíc diváků.“

Na české scéně se Alena Holá opět představí plzeňskému publiku 14. dubna v hale plzeňské Lokomotivy na Souboji titánů.(fai)