A je to škoda, protože i tento malý sport vyžaduje šikovnost, nasazení a bojovnost.

Své o tom ví i reprezentanti MO RS Kdyně, kteří patří k nejlepším v republice a pravidelně vozí ze závodů cenné kovy.

Na ten zatím poslední ani nemuseli nikam cestovat, protože ho sami pořádali.

Pohár mládeže – Kdyně

„I v době Covidu se tohoto závodu zúčastnilo 46 závodníků z celé České republiky,“ pochvaluje si za kdyňský klub sportovního rybolovu Radka Nejdlová a mimo jiné i prozrazuje významnou personu, která se na prestižním klání objevila: „Velkou ctí, nám bylo přivítat státního trenéra Karla Světelského, který po celý závod sledoval všechny závodníky a radil jim jak své schopnosti vylepšit. I přes velmi chladné a mlhavé počasí podávali všichni účastníci velmi dobré výkony. Naší ertéčkáři nezklamali a opět se umístili na stupních vítězů.“

Domácí rybáři se opravdu činili a ´vylovili´ tři cenné kovy. Mezi juniory nenašel přemožitele David Nejdl, v žácích ho napodobil Jakub Schleiss a mezi žákyněmi vybojovala bronz Lucie Nejdlová.

Závody ve Kdyni měly vysokou nejen sportovní, ale rovněž i společenskou hodnotu. „Vyhlášení výsledků a předání cen se zúčastnil jak starosta města Kdyně Oskar Hamrus, tak i předseda Českého rybářského svazu Karel Mach. Velký dík patří všem, kteří celý závod připravili a zorganizovali a Městu Kdyně za ceny, které obdrželi všichni závodníci,“ říká Radka Nejdlová.

Mladí kdyňští ´ertéčkáři´ před svým domácím podnikem však skvěle reprezentovali svůj kraj i město na dalších závodech, například v jižních Čechách nebo na Moravě.

Mistrovský pohár ČRS – České Budějovice

Na vrcholném národním poháru juniorů a žáků dokázala šestice Kdyňanů vyválčit hned dvanáct medailí! „I přes deštivé počasí náš tým ve složení David Nejdl, Stanislav Schleiss, Jakub Schleiss, Jan Dvořák, Nina Hynčíková a Lucie Nejdlová získal pět zlatých, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile v jednotlivcích a chlapci skončili na krásném druhém místě a děvčata na místě čtvrtém v týmech,“ konkretizuje výborná umístění Radka Nejdlová.

Hanácký pohár - Kroměříž

Závodu na Moravě se ze Kdyně zúčastnili pouze David a Lucie Nejdlovi, přesto jim ve sportovním rybolovném pětiboji zacinkaly hned tři ´placky´. David v juniorech vyhrál individuální závod a byl členem vítězného smíšeného týmu a jeho sestře Lucii v juniorkách sice o jediné místo unikla bronzová medaile v jednotlivcích, ale tento cenný kov si na krk pověsila ve smíšených týmech.

Závodům v rybolovné technice je stejně jako všem ostatním sportovním akcím v současné době vyhlášen protikoronavirový stop stav, a tím vlastně tomuto sportovnímu odvětví skončila letošní sezona. Na tu příští, snad už ´normálnější´, se samozřejmě těší i úspěšný oddíl MO RS Kdyně.