Z okresu se automobilového klání v Třebíči zúčastnil pouze Karel Trněný s Václavem Pritzlem.

Karel Trněný už v Telči ukázal, že mu voda nevadí a Škoda Fabia WRC drží.

Tentokrá ale posádka měla jiný cíl, než vyhrát. Hned po víkendu byl totiž naplánován test, při kterém si měl vůz pro sebe nastavit a otestovat Václav Pech, aby byl co nejlépe připraven ke svému startu v Bratislavě. Škoda Fabia WRC tedy nesměla utrpět žádnou větší škodu!

Počasí ale nepřálo a po průtrži mračen byla zrušena hned první RZ. Do druhé, necelé tři kilometry dlouhého sprintu, posádka Trněný – Pritzl startovala za prudkého deště. Aby toho nebylo málo, tak se ve fabii zamlžilo přední sklo natolik, že Trněný musel zastavit, odpoutat se, sklo otřít a opět se připoutat. Teprve pak mohl pokračovat v jízdě. Výsledkem byla více než minutová ztráta a pád na celkové 78. místo starovní listiny.

Nic ale nebylo ztraceno a posádka se v dalších ´rychlostkách´ prodírala polem nahoru. Průměrné páté místo v každé zkoušce přerušila ´třináctka´ v sedmé části Horácké rallye. Trněnému se několikrát auto svezlo po vodě a poté si uvědomil, že auto musí dojet nepoškozené.

I tak osmou až desátou rychlostní zkoušku Fabia WRC dojela na čtvrtých místech, což posádce vyneslo celkovou osmou příčku v závodě. V královské kategorii S2 skončil na celkovém třetím místě za Tomášem Engem (Mitsubishi Lancer Evo IX CNG) a Davidem Komárkem (Škoda Octavia WRC).

V celkovém hodnocení MČR Sprintrally 2009 Karel Trněný s kopilotem Václavem Pritzlem zaujímají šestou příčku s 32 body. Tabulku vede Jaroslav Orsák se 105 body, druhý je Josef Peták, který na svém kontě má 78 bodů.