Reprezentant domažlického Agropodniku vyhrál ve 27 letech premiérový ročník a poté čekal na stupně vítězů v historii draženovského běhu až do té doby, kdy nastoupil do kategorie veteránů. Od té doby se na nich pravidelně umísťuje mezi vítězi téměř 26 let kromě dvou ročníků, kdy těsně v nabité konkurenci skončil 'bramborový', čtvrtý.

„Draženovský běh je má srdeční záležitost. Potkávám se tu s kamarády, se kterými jsem po celou dobu běhal a běhám, ať už při mistrovských závodech v barvách domažlických atletů, tradičních nedělních výbězích od 'sloupu naproti Petru Faschingbauerovi a Petru Konopovi' směrem Havlovice, Babylon či Česká Kubice anebo s nimi závodím. Navíc mě potěšil můj syn Kája, který se k velkému mému překvapení objevil letos na startu, i když celý rok neběhal a ani mi při rodinné návštěvě neřekl, že poběží. Už i on se vzhledem k věku zařadil už mezi 'veterány' a bez tréninku nezaběhl špatný čas," prozradil a zároveň neskrýval radost ze startu syna Karel Fait starší s tím, že nesmí opomenout svou manželku Aničku, která ho po celá léta podporuje a na většinu nejen okresních závodech ho doprovází.

Karel Fait starší zažil při Novoročním běhu v Draženově stejně jako ostatní i počasové 'extrémy'.

„V roce 1979 jsme běželi v mínus patnácti a místy po ledovce. Přitom den předtím na Silvestrovském běhu ve Stříbře bylo deset stupňů nad nulou. Během noci se tak extrémně ochladilo, že z toho byl velmi náročný závod."

Letošní draženovský Novoroční běh se Karlu Faitovi staršímu neběžel příliš dobře, ačkoliv nakonec triumfoval v kategorii šedesátníků.
„Dvacátého prosince jsem vyhrál kategorii nad 60 let na Vánočním půlmaratonu okolo Bolevce, o šest dní později skončil čtvrtý na Vánočním běhu v Klatovech na necelých pět kilometrů. Byly znát výběhy schodů. Ale i tak jsem si letošní Novoroční běh v Draženově užil a těším se na jubilejní čtyřicátý ročník. Držím klukům Podestátům palce a všem, kteří toto běžecké novoroční vítání v Draženově pořádají," dodává mnohonásobný vítěz celoročního seriálu o Běžce Chodska především v kategorii veteránů. (fai)