V sobotu bojovali na republikové soutěži v Praze a v neděli na krajské soutěži v Plzni.
Pražského turnaje se zúčastnily téměř čtyři stovky závodníků mládežnických kategorií z 55 oddílů republiky. V neděli pak Plzeň hostila pětaosmdesát žáků z dvanácti oddílů celého západočeského regionu. „V Praze jsme v obrovské konkurenci získali tři medaile v disciplíně kumite. Nejlépe si vedl dorostenec Lukáš Holub, který se stal vítězem své kategorie a získal pohár se zlatou medailí,“ uvedl nejlepšího Domažličana jeho trenér Zdeněk Kubalík.
Druhé místo ve váze nad 60 kilogramů obsadil starší žák Vítězslav Fronk a bronzovou medaili vybojoval dorostenec Vladimír Maule, který soutěžil ve váze do 45 kg.
„V Plzni jsme soutěžili v disciplíně kata i kumite. Naším nejlepším borcem byl opět dorostenec Lukáš Holub, který získal zlaté medaile z obou disciplín,“ řekl Kubalík a pokračoval: „Tomuto skvělému výkonu se vyrovnal mladší žák David Hadač, který také zvítězil v kata i kumite.“
Mezi mladšími žáky v kumite ve váze nad 35 kg obsadil stříbrnou příčku Tonda Nguyen.
V kategorii starších žáků v kumite ve váze do 40 kg se na 1. místě umístil Martin Skočdopole. Ve vyšší váhové kategorii, nad 60 kg, se do finále probojoval Vítězslav Fronk, kde podlehl domácímu borci pouze o jeden bod a získal tak stříbrnou medaili.
V Plzni byla také vypsána soutěž v kata pro začínající závodníky, kteří jsou nositeli bílého pásku. Domažlický starší žák Jan Kuželík nedal svým soupeřům v této kategorii šanci a vybojoval zlatou medaili.
V sobotu 18. dubna bude oddíl karate pořádat ve sportovní hale v Domažlicích Chodský pohár v karate. „Tento turnaj je jednou z nominačních soutěží kraje na Mistrovství ČR, které se bude konat koncem roku v Ústí nad Labem. Doufám, že se nám vydaří jak po stránce organizační, tak po stránce získávání bodů na nominaci MČR,“ připomněl domácí klání trenér Zdeněk Kubalík.