„Soutěž byla určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé borce, které pořadatelé rozdělili podle věku a technické vyspělosti. V tomto je tento turnaj výjimečný,“ prozradil trenér domažlického oddílu Zdeněk Kubalík.

Turnaje se zúčastnilo 215 karatistů z Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje, kteří soutěžili v disciplínách kata a řízené kumite. V každé kategorii žactva a dorostu se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou disciplín.

V dopolední části turnaje soutěžili začínající borci, kteří jsou nositelé bílého pásku. V kategorii mladších žáků v disciplíně kata získal stříbrnou medaili Václav Vitoň. Mladší žákyně Marcela Horáčková se umístila v kata na 3. místě a v kumite na 2. místě. Jana Phan Thi mezi dorostenkami skončila v kata na 1. místě a v kumite na 3. místě. Starší žák Michal Le Minh se umístil v kata na 1. místě a v kumite na 2. místě, tyto výsledky mu zajistily nejvyšší počet bodů a stal se absolutním vítězem své kategorie. Ve finálovém zápase kumite dokázal Michala porazit jeho oddílový kolega Adam Horáček, který měl radost ze své první zlaté medaile.

V odpolední části soutěžily vyšší technické stupně (pásky). V kategorii dorostenci získal pohár absolutního vítěze Pavel Le Viet, když v obou disciplínách obhájil 1. místo. Pohár získala i dorostenka Lucie Mlnaříková, když v kata obsadila 1. místo a v kumite 2. místo. Mezi staršími žáky byl nejlepší Lukáš Holub, který v kata získal bronzovou a v kumite zlatou medaili, i on se stal majitelem poháru absolutního vítěze. Velmi pěkných výsledků dosáhla starší žákyně Denisa Smolíková, když v kata obsadila 3. místo a v kumite 2. místo. Dorostenec Lukáš Petrůj získal v kata stříbrnou medaili a v kumite bronzovou. Mezi mladšími žáky v disciplíně kata obsadil 2. místo Jakub Petrůj, když ve finále prohrál pouze o jeden bod. Úspěch ze zlaté medaile v kata slavil starší žák Milan Kuželík. Starší žák Tonda Nguyen obsadil v kumite 3. místo.

Na turnaji byla také vyhlášena soutěž pro dospělé, kteří bojovali v disciplíně volné kumite (volný zápas) podle tradičních pravidel karate. Za domažlické borce nastoupili Milan Anderle, který skončil na 4. místě a Bohuslav Šála na 5. místě. V ženách byla nejlepší Veronika Řežábková, proto zaslouženě skončila na nejvyšším stupni vítězů.

„Před dvěma lety se nám podařilo získat na tomto turnaji 21 medailí. Už tehdy jsme věděli, že pokořit tento počet nebude snadné, protože to byl obrovský úspěch. Dnes jsme získali ještě o jednu víc. Všichni z toho máme velkou radost. Přeji všem členům TJ Jiskry Domažlice, aby dosahovali stále tak pěkných výsledků,“ dodal k dobrým výsledkům Zdeněk Kubalík.