„Soutěž byla určena jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé borce, které pořadatelé rozdělili podle věku a technické vyspělosti. V tomto je tento turnaj výjimečný. V každé kategorii žactva a dorostu se vyhlašoval absolutní vítěz, kterého určilo pořadí z obou disciplín,“ prozradil trenér domažlických karatistů Zdeněk Kubalík.

Turnaje se zúčastnilo 220 karatistů z Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje, kteří soutěžili v disciplínách kata a řízené kumite.

V dopolední části turnaje soutěžili začínající borci, kteří jsou nositelé bílého pásku. V kategorii mladších žáků Patrik Kováč v disciplíně kumite získal zlatou medaili. V disciplíně kata medaile těsně unikla Václavu Vitoňovi, který nakonec obsadil 5. místo. Pěkných výsledků mezi mladšími žákyněmi dosáhla Lucie Hofmeistrová, která v kata i kumite skončila šestá.

V odpolední části soutěžily vyšší technické stupně (pásky). V disciplíně kata nedal soupeřům šanci starší žák Michal Le Minh a vybojoval zlatou medaili. Bronzové medaile v obou disciplínách získal Tonda Nguyen. Starší žákyně Marcela Horáčková obsadila v kata 2. místo a v kumite 4. místo. Mezi dorostenci si dobře vedl Adam Horáček, který skončil v kata druhý a v kumite pátý. Dorostenka Iveta Tran Thi se v obou disciplínách probojovala až do finále, ale tam nestačila na soupeřku z Plzně a musela se spokojit se stříbrnými medailemi. Jakub Petrůj se v nejpočetnější kategorii starších žáků umístil v kata i kumite na konci první desítky soutěžících.

Autor: Karel Fait