Tak jako každý rok i letos absolvovali domažličtí karatisté v srpnu týdenní soustředění, aby zvýšili svoji fyzickou i technickou zdatnost.

Letní tábor se konal v Peci pod Čerchovem. Až na jeden den jim počasí přálo a bylo příznivé. V babylonských lesích jsou pěkné kopečky, kde borci utužovali především svoji fyzičku. Soustředění samozřejmě bylo také zaměřeno na základní a pokročilé techniky karate, na cvičení a aplikace kata i na sebeobranu.

„Hlavně bych chtěl pochválit všechny začátečníky, protože se této akce zúčastnili poprvé a svojí vytrvalostí dokázali přejít přes všechny překážky až do konce. Z pohledu trenéra hodnotím toto soustředění jako velmi zdařilé. Také chci popřát karatistům mnoho úspěchů v příští sezoně a zdárně vykonané zkoušky na vyšší pásky, které je čekají příští týden,“ podělil se se svými dojmy ze soustředění na Peci trenér Zdeněk Kubalík.

Nábor nových karatistů

Všichni zájemci o bojová umění mohou přijít na náborovou akci nových členů, která se koná ve čtvrtek 11. září od 17.00 hodin v tělocvičně Základní školy Msgre B. Staška v Domažlicích.

Autor: Deník/ Dana Herbriková