Největší úspěch pak asi sklidili junioři hrající ligu U18. Těm se poprvé podařilo vyhrát na soupeřově palubovce a pomohl jim k výhře litoměřický Slavoj.

BK Slavoj Litoměřice – Jiskra Domažlice
55:67 (11:21, 30:31, 41:53)

Do utkání vstoupili lépe hráči Jiskry a především zásluhou kvalitní obrany si vytvořili v první čtvrtině náskok deseti bodů.

Druhá čtvrtina se Domažlickým již tak nevydařila, docházelo k častým ztrátám míče, zapříčiněným zónovým presinkem domácího Slavoje, proto byl výsledek po první polovině zápasu téměř vyrovnaný.

Na začátku druhého poločasu si junioři koncentrovaným výkonem pod oběma koši vytvořili opět dvouciferné vedení. Ovšem tři minuty před koncem normální hrací doby, se po odstoupení rozehrávače Jakuba Tauera pro pátou osobní chybu, podařilo Slavoji snížit na 53:57, a tak až následná trojka Kuneše rozhodla, že si Jiskra přiveze první vítězství na soupeřově hřišti v této sezóně ligy U18.

Sestava/body: Vondrovic Tomáš 19(2), Kuneš Jan 17(1), Šmelko Luboš 11, Tauer Jakub 9, Drozda Tomáš 8, Bernas Tomáš 3(1), Budka Marek, Krůta Ondřej, TH:21/7

Kadeti Jiskry Domažlice sehráli další dvě utkání oblastního přeboru v Karlových Varech proti družstvu Thermia.

Thermia K. Vary – Jiskra Domažlice
75:53 (25:14, 45:27, 62:39)

„V obou zápasech byli Karlovarští lepším týmem s výraznějšími individualitami. Většině našich hráčů chybělo více důrazu v obraně a ´zdravá´ drzost v útoku. Proti minulým zápasům se ale zlepšila střelba trestných hodů,“ okomentoval zápas asistent trenéra domažlické U16 Josef Čapek.

Sestava/body: Filip Kupilík 6, David Peleška 4, Karel Ibehej 17 (TH 83%), Zdeněk Zeman 13(1), Jan Velek 2, Filip Cenefels 6, Tomáš Rom, Michal Kohút 5, Matteo Boldrin, TH: 13/6, 46%

89:58 (25:11, 41:39, 45:67)

„I ve druhém utkání nás Varští přehráli. Pro zranění většinu zápasu neodehrál Filip Kupilík,“ řekl k druhému zápasu s Karlovými Vary Čapek.

Sestava/body: David Peleška 14, Karel Ibehej 21(TH 100% !!!), Zdeněk Zeman 4(1), Jan Velek 10, Filip Cenefels 2, Tomáš Rom, Michal Kohút 3, Matteo Boldrin 4, TH: 15/9, 60%

Do druhé poloviny soutěže vstoupili muži Jiskry Domažlice na palubovce SKB Rokycan a v neděli zajížděli do Plzně. Krajský přebor mužů Domažličtí vedou a díky dvěma výhrám se na první příčce i nadále udrželi.

SKB Rokycany C – Jiskra Domažlice
86:89 (22:32, 45:53, 63:66)

Začátek utkání byl oboustranně opatrný a plný nepřesností, ale malinko navrch měli přeci jenom hosté, kteří se pak zejména v druhé polovině prvního dějství dokázali prosazovat častěji, a tak si začali vytvářet až desetibodový náskok.

Ve druhé čtvrtině domácí posílení o druholigové hráče srovnali hru, ale náskok hostů se jim nepodařilo smazat, a tak hosté do poločasu udrželi slibný ale nic nenapovídající náskok 8 bodů.

I třetí část hry přinesla vyrovnanou podívanou plnou hezkých akcí a basketbalových momentů, a domácím se dařilo kousíček po kousíčku umazávat náskok Jiskry a pomalu se schylovalo k dramatické 4. čtvrtině. Stav po třetí části byl 63:66.

Vstup do poslední čtvrtiny se lépe povedl Domažlickým a znovu dokázali odskočit během prvních pěti minut poslední části o osm bodů. Domácí se nevzdávali, vysunuli obranu po celém hřišti, což působilo hráčům hostí nemalé problémy, a získanými míči dokázali dotáhnout až na rozdíl pouhého jednoho bodu.

Konec zápasu už ale opět patřil zkušenějším hostům, kteří se nenechali znervóznět, po faulech domácích téměř stoprocentně proměňovali trestné hody a zápas tak dotáhli do vítězného konce.

Sestava/body: Podestát 39(10/7), Blacký 27(10/5), Vaněk 9(3/3), Pinkr 7(5/2), Říha J. 5(1/1), Baxa 2(2/0), TH: 31/18, 58,1%, Trojky: 7

BaK Plzeň A – Jiskra Domažlice
56:89 (14:29, 26:43, 42:63)

V neděli brzo ráno odjeli hráči Jiskry ke svému utkání na hřiště BaK Plzeň. Hosté začali utkání střeleckou smrští a v 6. minutě vedli již o 16 bodů. Z tohoto začátku se domácím již nepodařilo utkání jakkoli ovlivnit či zdramatizovat, a tak si hosté s chutí zahráli a zastříleli. Po hezké kolektivní hře, do které trenér zapojil postupně celou lavičku, si odvezla Jiskra vysoké vítězství.

Sestava/body: Blacký 24(10/8), Podestát 16, Baxa 14(4/2), Špaček 13(6/6), Vaněk 6(2/2), Mitáček 6, Říha J. 4(2/2), Huml M. 4, Huml O. 2, TH: 24/20 - 83,3%, Trojky: 8

Ligoví žáci utrpěli během víkendu dvě prohry. I tak se nadále drží v první polovině tabulky ligy U14, kde jim náleží šestá příčka.

BC Kolín - Jiskra Domažlice
77:53 (19:19, 35:35, 58:46)

„S Kolínem jsme vydrželi hrát do poločasu, a pak kluci fyzicky odpadli. Hodně nás také oslabilo vyloučení Martina Krůty po páté osobní chybě. Jinak si myslím, že jsme nehráli jako tým špatně,“ okomentoval zápas trenér domažlických žáků Karel Štípek.

BK Brandýs n.L. - Jiskra Domažlice
80:59 (17:17, 46:34, 59:46)

„Prohru s Brandýsem jsme čekali. Kluci opět zkusili zabojovat, ale s druhým týmem tabulky udrželi krok pouze jednu čtvrtinu,“ řekl krátce Karel Štípek.